Հայաստանի սամբոյի հավաքականը Թբիլիսիում անցկացրած ուսումնամարզական հավաքից հետո մեկնեց Բուլղարիա` մասնակցելու մայիսի 12-ից 16-ը կայանալիք Սամբոյի Եվրոպայի 2011թ. առաջնությանը: Հայկական պատվիրակության կազմում են 9 մարզիկ, 3 մարզիչ, 1 մրցավար:
Մայիսի 13-ին Սոֆիայի «Ունիվերսիադա» մարզահամալիրի մրցագորգ դուրս կգան մարզական սամբոն ներկայացնող Ռուզաննա Սարգսյանը (48 կգ), Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ), Փայլակ Վարդազարյանը (62 կգ) և Աշոտ Դանիելյանը (74 կգ):
Մայիսի 14-ին կգոտեմարտեն Վահան Վարդանյանը (57 կգ), Անդրանիկ Նաղդալյանը (68 կգ), Մավրիկ Նասիբյանը (82 կգ):
Մայիսի 15-ին մրցասպարեզը կտրամադրվի մարտական սամբոյի ներկայացուցիչներին: Այս մարզաձևում Հայաստանն ունի երկու մարզիկ` Վաչիկ Վարդանյան (68 կգ), Մուշեղ Օսիպյան (82 կգ), հաղորդում է Հայաստանի Սամբոյի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

Сборная Армении по самбо в Тбилиси завершила совместный учебно-тренировочный сбор со сборной Грузии. Армянские самбисты уже отправились в Софию (Болгария), где 12-16 мая пройдет чемпионат Европы.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации самбо Армении, в составе сборной Армении выступят 9 спортсменов.
13 мая в виде спортивное самбо на ковер выйдут Рузанна Саркисян (в/к 48), Тигран Киракосян (в/к 52), Пайлак Вардазарян (в/к 62) и Ашот Даниелян (в/к 74).
День спустя борьбу начнут спортсмены в весовых категориях до 57, 68 и 82. Армению представляют Ваан Варданян, Андраник Нагдалян и Маврик Насибян.
Самбисты в виде боевого самбо начнут выступления в последний день чемпионата, в весовой категории до 68 кг выступит Вачик Варданян, а до 82 – Мушег Осипян.