Հայաստանի Գավաթի եզրափակչում «Շիրակի» հանդեպ 4:1 հաղթանակից հետո «Միկայի» ավագ Հրայր Մկոյանը, որը գավաթը ստացավ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանից, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ խաղը դժվար էր:
«Չնայած նրան, որ մենք երկու գոլ խփեցինք արդեն առաջին խաղակեսում, «Շիրակը» լուրջ էր տրամադրված: Նրանք հաշիվը հավասարեցնելու հնարավորություն ունեին, սակայն մենք ամեն ինչ արեցինք հաղթելու համար: Շնորհավորում եմ մեր թիմին հաղթանակի կապակցությամբ և Եվրոպայի լիգայի ուղեգիր նվաճելու առիթով»,-ասել է Մկոյանը:
Հարձակվող Նարեկ Բեգլարյանը, որը եզրափակչում կրկնակի գոլի հեղինակ դարձավ, նշեց, որ խաղից առաջ վստահ էր, որ հաղթելու են: «Մեր առավելությունն ակնհայտ էր: Ինձ հաջովեց երկու գոլ խփել, որոնք ես նվիրում եմ հորս»:
«Միկայի» ամենափորձառու խաղացողներից մեկը՝ Արամ Ոսկանյանը գտնում է, որ խոշոր հաշվով հաղթանակը վստահություն հաղորդեց «Միկային» և ամենակարևորը թիմը նվաճեց Եվրոպայի լիգայում խաղալու իրավունք:

12 Май 2011 - 06:55 AMT
После победы в финале Кубка Армении над «Шираком» со счетом 4:1 капитан «Мики» Грайр Мкоян, который получил Кубок от президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна, в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что игра получилась трудной.
« Несмотря на то, что мы забили два гола уже в первом тайме, «Ширак» был настроен серьезно. Они имели шанс сравнять счет, тогда игра получилась бы более драматичной. Но мы сделали все, чтобы победить и следили за указаниями тренера. Поздравляю нашу команду с победой и путевкой в Лигу Европы”,- сказал Мкоян.
Нападающий Нарек Бегларян, который в финале стал автором дубля, отметил, что перед игрой он был уверен в победе своей команды.” Наше преимущество в течение всей игры было очевидно. Мне удалось забить два гола, которые я подарил отцу”.
Один из самых опытных игроков “Мики” Арам Восканян считает, что победа с крупным счетом придала команде уверенность и, самое главное, она завоевала право играть в Лиге Европы. “ Для меня, несомненно, очень важно наше выступление в Лиге Европы, я становился и обладателем Кубка и чемпионом Армении. Поздравляю всех наших игроков и болельщиков, которые всегда были с нами ”,- подчеркнул нападающий.