Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը ընկերական խաղ կանցկացնի Լիտվայի հավաքականի հետ: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել ՀՖՖ մամլո ծառայությունում, խաղը տեղի կունենա օգոստոսի 10-ին Կաունասում: Թիմերը հանդիպել են 2000թ., կրկին Կաունասում: Այդ ընկերական խաղում Հայաստանի հավաքականը հաղթեց 1:2 հաշվով:
Հայաստանի հավաքականը FIFA-ի ընթացիկ վարկանիշում զբաղեցնում է 62-րդ տեղը, իսկ Լիտվայի հավաքականը 46-րդն է: Իր առաջիկա խաղը հայկական թիմը կանցկացնի հունիսի 4-ին Ռուսաստանի հավաքականի հետ Սանկտ Պետերբուրգում: Վարդան Մինասյանի սաները խաղին կսկսեն պատրաստվել մայիսի 18-ից:

12 Май 2011 - 11:05 AMT
Национальная сборная Армении по футболу проведет товарищеский матч со сборной Литвы. Как PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Федерации футбола Армении, игра пройдет 10 августа в Каунасе. Команды встречались и в 2000 году, опять в Каунасе. В этой товарищеской игре сборная Армении победила со счетом 1:2.
Сборная Армении в текущем рейтинге FIFA занимает 62 место, а сборная Литвы на 46 месте.
Свой ближайший матч армянская команда проведет 4 июня против сборной России в Санкт-Петербурге. К матчу подопечные Вардана Минасяна начнут готовиться с 18 мая, в академии футбола в Ереване пройдут сборы с участием футболистов, выступающих на чемпионате Армении.