Դյուսելդորֆում «Եվրատեսիլի» հերթական համերգը դիտելու եկած տասնհինգ հանդիսատեսներ հիվանդանոցում են հայտնվել լուսարձակի լույսից ստացած աչքի եղջերաթաղանթի այրվածքով, հաղորդում է Էքսպրես թերթը` հղում կատարելով գերմանական Bild թերթին:
Ինչպես գրում է Bild-ը, սա մրցույթի կազմակերպիչների արդեն երկրորդ անհաջողությունն է: Սկզբում անգլերեն թռուցիկներում 150 սխալ էր հայտնաբերվել, ինչի պատճառով դրանց փոխարեն նորերն էին տպագրվել: Մրցույթի պատասխանատու անձանվ համար նոր շոկ դարձավ «Եվրատեսիլի» համերգից հետո հանդիսատեսների հայտնվելը հիվանդանոցում: Տասնհինգ հանդիսատես հիվանդանոց է դիմել աչքի եղջերաթաղանթի այրվածքով:
Գերմանիայի ոստիկանությունը պարզում է, թե ով է որոշում ընդունել լուսային սարքավորումների տեղադրման մասին: Ոստիկան Մարկուս Նիսկցերին երեքշաբթի օրը հայտնել է. «Մենք հիվանդանոց դիմած հանդիսատեսներից 8 հայտարարություն ունենք և պարզում ենք, թե ովքեր են մրցույթն ապահովել նման վիճելի լուսարձակներով: Մենք տեխնիկական փորձագետների ենք դիմել, որոնք իրենց եզրակացությունը կտան` արդյոք այդ լուսարձակները կարելի էր տեղադրել: Մեզ հատկապես հետաքրքրում են գովազդային վահանակի լամպերը»:
Այս տարի «Եվրատեսիլում» Հայաստանը ներկայացնում էր երգչուհի Էմմին «Boom-Boom» երգով, սակայն նրան չհաջողվեց մրցույթի եզրափակիչ փուլ անցնել:

12 Май 2011 - 16:00 AMT
Пятнадцать зрителей, которые пришли посмотреть очередной концерт "Евровидения" в Дюссельдорфе, попали в больницу с ожогом сетчатки глаз от света прожектора, сообщает Экспресс газета со ссылкой на немецкую газету Bild.
Как пишет Bild, это уже вторая неудача организаторов конкурса. Сначала в английских буклетах было найдено 150 ошибок, из-за чего их пришлось выбросить и напечатать новые. Новым шоком для ответственных за конкурс лиц стало обращение зрителей в больницы после последнего концерта "Евровидения". Пятнадцать человек обратились в больницу с ожогом глазной сетчатки.
Полиция Германии устанавливает, кто принял решение о постановке светового оборудования. Полицейский Маркус Нискцери заявил во вторник: «У нас 8 заявлений от зрителей, которые обратились в больницу. Мы устанавливаем людей, которые обеспечили конкурс такими спорными прожекторами. Мы обратились к техническим экспертам, которые дадут свое заключение: можно ли было эти прожекторы устанавливать. Особенно нас заинтересовали лампы рекламного щита».
В этом году на Евровидении Армению представляла певица Эмми с песней “Boom-Boom”, но потерпела неудачу и не смогла пройти в финал конкурса.