Դմիտրի Կիրիլովը` IBF վարկածով գերթեթև քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոնը, կարծում է, որ «Super Six» մրցաշարի կիսաեզրափակչում Անդրե Ուորդի և Արթուր Աբրահամի միջև մենամարտն ավարտվելու է հօգուտ ամերիկացի բռնցքամարտիկի:
«Ամենայն հավանականությամբ, հանդիսատեսը նոկաուտի ականետս չի դառնա, բայց ամերիկացին կհաղթի Արթուրին միավորների մեծ առավելությամբ: Նա շատ ուժեղ բռնցքամարտիկ է և զուր չէ, որ 2004-ին Աթենքում դարձել է օլիմպիական չեմպիոն»,- բռնցքամարտիկի խոսքերը հաղորդում է box-club.ru-ն:
Կիրիլովը կարծում է, որ Աբրահամը հաղթելու քիչ շանսեր ունի: Ռուս բռնցքամարտիկը նաև ասել է, որ նա լավ է ուսումնասիրել հայ բռնցքամարտիկի ուժերը և կարող է ասել, որ Աբրահամը հիանալի և կամային բռնցքամարտիկ է և կարող է խաղի ընթացքը փոխել հօգուտ իրեն:
«Միրանդայի հետ պայքարում, չնայած նրան, որ Արթուրի ծնոտը կոտրված էր, նա իր բարոյակամային հատկանիշներով մարտն ավարտեց հաղթանակով: Սակայն Ֆրոչի հետ պայքարում ամեն ինչ այլ կերպ ընթացավ: Եթե Կարլը կարողացավ բանալի գտնել դեպի Աբրահամը, ապա ավելի տաղանդավոր Ուորդն առավելս ևս կհաղթի Արթուրին: Ես համաձայն եմ բռնցքամարտի այն փորձագետների հետ, ովքեր կարծում են, որ Աբրահամը չպետք է տեղափոխվեր գերմիջին քաշային կարգ »,- նշել է ռուս բռնցքամարտիկը:

Дмитрий Кириллов – экс-чемпион мира в наилегчайщем весе по версии IBF считает, что в поединке полуфинала турнира “Super Six” между АндрэУордом и Артуром Абрахамом победит американский боксер.
“Скорее всего, нокаута зрители не увидят, но американец выиграет у Абрахама по очкам с большим преимуществом. Он очень сильный боксер и не зря в 2004 году в Афинах стал Олимпийским чемпионом”,- слова боксера передает box-club.ru.
Киррилов думает, что у Абрахама мало шансов на победу. Российский боксер также сказал, что он очень хорошо изучил стиль армянского боксера и может сказать, что Абрахам потрясающий и волевой боец, и может переломить ход боя в свою пользу.
“В схватке с Мирандой, несмотря на то, что у Артура была сломана челюсть, он на морально-волевых качествах довел бой до победы. Однако в сражении с Фрочем, всё произошло совсем по-другому. А уж если Карл смог найти ключи к Артуру, то более талантливый Уорд и подавно победит Абрахама. Всё же я соглашусь с теми экспертами бокса, которые считают, что зря Абрахам поднялся в суперсредний вес”,- отметил российский боксер.