2011թ. մայիսի 14-ին Գաֆեսճյան արվեստի կենտրոնի հատուկ միջոցառումների սրահում ելույթ է ունենալու գերմանական «New Generation» քառյակը՝ ներկայացնելով դասական և ժամանակակից երաժշտություն։ Այժմ ֆլեյտահարուհիները համերգային շրջագայություն են կատարում Հարավային Կովկասով և նրանց առաջին կանգառը Երևանն է։
Ծրագրում ընդգրկված են Կալդինիի, Հենդելի, Չայլդսի և այլ հեղինակների ստեղծագործությունների կատարումներ: Չորս երիտասարդ ֆլեյտահարուհիները, նվագելով չորս տարբեր ֆլեյտաներով, քննադատաբար են մոտենում ունկնդրման սովորույթներին և կոտրում են դրանք։ Նրանք կարողանում են բացել անսպասելի հնչյունային աշխարհներ և շարունակ զարմացնում են իրենց ունկնդրին։
Քառյակը նվաճել է բազմաթիվ մրցանակներ և մեծ հաջողությամբ համերգներով հանդես է եկել ԱՄՆ-ում, Ճապոնիայում, ինչպես նաև Կենտրոնական և Հարավային Ամերիկայում։ Համերգը կազմակերպվում է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանության` Գյոթեի ինստիտուտի և Գաֆեսճյան արվեստի կենտրոնի հետ համագործակցությամբ, հաղորդում է Գերմանիայի դեսպանատան մամլո ծառայությունը:

On May 14, 2011, Cafesjian Center for the Arts will host the German Quartet New Generation's performance, within the frameworks of the quartet's tour over South Caucasus.
The concert program will feature classical and modern compositions of Handel, Caldini and others.
The concert will be organised with the assistance of German Embassy in Armenia, Goethe Institute, Cafesjian Center, German Embassy press service reported.
Quartet New Generation. Hailed as “four recorder virtuosos” by The New York Times, and “mind-blowing” by the Los Angeles Times, QNG—Quartet New Generation took top honors at the 2004 Concert Artists Guild International Competition. QNG mesmerizes its audiences through innovative programming that juxtaposes contemporary and early music. Performing on upwards of 20 different recorders of varying sizes and shapes during the course of a typical performance, the Quartet transports the listener into new sonic worlds.