Կաննի 64-րդ Միջազգային կինոփառատոնի երկրորդ օրն ուրախացրեց մի շարք երկար սպասված ֆիլմերի պրեմիերաներով: Փառատոնի շրջանակներում արդեն կայացել է Ջեննիֆեր Յու Նելսոնի «Կունգ-ֆու պանդա 2» (անգլ. Kung Fu Panda 2) համակարգչային մուլտիպլիկացիոն ֆիլմի` «Կունգ-ֆու պանդա» մուլտֆիլմի շարունակության պրեմիերան, որի համար հատուկ Կանն է ժամանել դերասանուհի Անջելինա Ջոլին, որը հնչյունավորել է մուլտֆիլմի հերոսներից մեկին` Վարպետ Վագրուհուն:
Բացի դրանից, կայացավ ռեժիսոր Լինն Ռամսեյսի «Պետք է խոսել Քևինի մասին» ֆիլմի պրեմիերան: Ֆիլմի սյուժեն կայանում է նրանում, որ դերասանուհի Թիլդա Սուիթոնի հերոսուհին ողջ ֆիլմի ընթացքում փորձում է հասկանալ, թե ինչու է իր որդին սպանել դասարանցիներին և ուսուցիչներին: Ինչպես գրում են արտասահմանյան լրատվամիջոցները, ֆիլմն ամենաքննարկվողներից մեկն է դարձել իր սյուժեի համար: Ֆիլմը մեծ տպավորություն է գործել նաև քննադատների վրա:
Մայիսի 13ճին ներկայացվել է նաև «Քնած գեղեցկուհի» ֆիլմը` ավստրալուհի Ջուլիա Լիի դեբյուտը, որն արդեն հասցրել է վիպասանի կարիերա ձևավորել և անգամ առանց գեթ մեկ ֆիլմի, միայն «Քնած գեղեցկուհու» սցենարի հիման վրա հայտնվել է անկախ կինոյի 25 հեռանկարային անունների ցուցակում, հաղորդում է The Telegraph-ը:

13 Май 2011 - 14:58 AMT
Второй день 64-ого Международного Каннского кинофестиваля порадовал рядом премьер давно ожидаемых фильмов. В рамках фестиваля уже состоялись премьеры «Кунг-фу панда 2» (англ. Kung Fu Panda 2) — компьютерного мультипликационного фильма Дженнифер Ю Нельсон, продолжения мультфильма «Кунг-фу панда», для чего в Канны специально приехала Анжелина Джоли, которая озвучивает одного из персонажей мультфильма – Мастера Тигрицу. В ходе пресс-конференции, отвечая на вопрос о том, не является ли анимационный фильм слишком жестоким, актриса сказала: «Я не думаю, что это слишком жестокий фильм, поскольку даже в финальной битве внутренний мир и доброта отталкивают исходящую отрицательную энергию, что и помогает победить агрессию, насилие и войну»
Помимо этого, состоялась премьера фильма «Надо поговорить о Кевине» режиссера Линн Рамсейc. Сюжет фильма заключатся в том, что героиня актрисы Тильды Суитон весь фильм пытается понять, зачем ее сын убил одноклассников и учителей. Как пишут зарубежные СМИ, фильм стал одним из самых обсуждаемых из-за своего сюжета. Кроме того, фильм произвел большое впечатление на критиков.
Также был представлен фильм “Спящая красавица” – дебют австралийки Джулии Ли, уже успевшей сделать карьеру романистки и даже без единого фильма, только на основе сценария "Спящей красавицы", попавшей в список 25 перспективных имен независимого кино, сообщает The Telegraph.