Մայիսի 14-ին Երևանի Արամ Խաչատրյանի անվան համերգասրահում տեղի կունենա Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի համերգը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր գիրիժոր Սերգեյ Սմբատյան): Այս անգամ նվագախումբը համագործակցում է Ն. Պագանինիի անվան ջութակահարների միջազգային մրցույթի հաղթող, չինացի աշխարհահռչակ ջութակահար Ֆեն Նինի հետ: Ծրագրում ներկայացված է Ն. Պագանինիի ջութակի No.1 կոնցերտը և Դ.Շոստակովիչի կամերային սիմֆոնիան:
Ֆեն Նինը ծնվել է 1981 թ-ին: Սովորել է Սիչուանի (Չինաստան) կոնսերվատորիայում, Լոնդոնի թագավորական ակադեմիայում, ինչպես նաև Բեռլինում՝ Այսլերի անվան երաժշտության բարձրագուն դպրոցում: Նա Լոնդոնի ակադեմիայի առաջին շրջանավարտն է, որն իր դիպլոմային աշխատանքի համար 100 հնարավորից հավաքեց 100 միավոր: Մինչ Ֆեն Նինը բարձրագույն միավորը եղել է 85: Չնայած իր երիտասարդ տարիքին, նա արդեն բազմաթիվ մրցույթների և փառատոնների դափնեկիր է, և ելույթ է ունեցել բազմաթիվ աշխարհահռչակ նվագախմբերի և անհատ կատարողների հետ:

14 Май 2011 - 10:29 AMT
14-го мая в концертном зале имени Арама Хачатуряна города Еревана состоится концерт Армянского государственного молодежного оркестра (художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян). На этот раз оркестр выступит с победителем Международного конкурса скрипачей имени Никколо Паганини Фен Нином. В программе представлен концерт Н. Паганини No.1 для скрипки и камерная симфония Д. Шостаковича.
Фен Нин родился в 1981 году. Учился в консерватории провинции Сычуань (Китай), в Королевской академии Лондона, а также в Берлине, в высшей школе музыки имени Аслера. Он первый выпускник Королевской академии Лондона, который за свою дипломную работу получил 100 очков из возможных 100. До этого высшим баллом, набранным Фен Нином, было 85. Несмотря на то, что он очень молод, он уже является лауреатом различных конкурсов и фестивалей, успел выступить со всемирно известными оркестрами и солистами.