«ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարում է Երևանի Նուբարաշեն համայնքի 47Ա ԱՀԿ-ի թվայնացման աշխատանքների մեկնարկի մասին:
Նուբարաշենի հանգույցի 47Ա ԱՀԿ-ի ավելի քան 2000 բաժանորդային գծերի վերամիացումը թվային կայանին նախատեսվում է ավարտել մինչև 2011 թ. հուլիսի 31-ը` ապահովելով թվային կապով մայրաքաղաքում «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված ցանցի բաժանորդների 100 տոկոսին:
«ԱրմենՏել» ընկերությունը հերթական անգամ հաստատում է Հայաստանում ժամանակակից տեխնոլոգիաների զանգվածային ներդրման հարցում առաջատար լինելու փաստը: Ինձ համար շատ հաճելի է, որ հենց Երևանը, ԱՊՀ երկրների մայրաքաղաքներից առաջիններից է, որն ամբողջությամբ ապահովված է թվային ֆիքսված կապով: Սա թույլ է տալիս ասել, որ Հայաստանի միլիոնանոց մայրաքաղաքի բոլոր բնակիչներին հասանելի է որակյալ լայնաշերտ Hi-Line ինտերնետ ծառայությունը», – նշեց «ԱրմենՏել» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նուբարաշեն համայնքի 47Ա ԱՀԿ-ի թվայնացման աշխատանքների ավարտից հետո Հայաստանում թվային հեռախոսակայաններին միացված կլինի «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված ցանցի բաժանորդների 81 տոկոսը:

«АрменТел» объявляет о начале процесса цифровизации ереванской аналоговой АТС 47А района Нубарашен. Работы по переключению на цифровую связь более 2000 абонентских линий АТС 47А нубарашенского узла будут завершены до конца июля 2011 года, что позволит полностью обеспечить услугами цифровой связи всех абонентов фиксированной сети «АрменТел» в столице.
«Компания «АрменТел» в очередной раз подтверждает свое лидерство в области массового внедрения современных технологий в Армении. Мне очень приятно, что именно Ереван одним из первых среди столиц СНГ будет полностью покрыт сетью цифровых линий фиксированной связи. Это позволяет нам уже сегодня говорить о том, что всем жителям миллионной столицы Армении доступна услуга качественного широкополосного доступа в Интернет Hi-Line», – сказал генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
После завершения оцифровки АТС 47А (узел Нубарашен) к цифровым станциям телефонной связи будут подключены более 81% абонентов фиксированной связи компании «АрменТел» по всей стране.