Վերջերս սոցիալական ցանցերում, ինչպես նաև Toms.am կայքում հայտնվել է կեղծ հաղորդագրություն, համաձայն որի, Երևանի Հր. Ղափլանյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում կայանալու է հայ հեղինակ Դօրիանի `«Արհեստական արբանյակը» պիեսի բեմադրությունը թատրոնում:
Դրամատիկական թատրոնի ադմինիստրացիան PanARMENIAN.Net -ի թղթակցի հետ զրույցում կտրականապես հերքեց այդ տեղեկատվությունը, հայտարարելով, որ նման բեմադրության առաջարկ առհասարակ չի եղել: Toms.am կայքում մինչ այժմ տեղադրված է այդ ներկայացման գովազդը, ինչը պատճառաբանվում է նրանով, որ ղեկավարությունը գործ ունի պատվիրատուի, և ոչ թե թատրոնի հետ և մինչ այժմ ընդունում է վերը նշված ներկայացման տոմսերի պատվերներ:
Նշենք նաև, որ պատվիրատուն` Ֆրունզե Գևորգյանը, որը նախկինում արդեն ցուցադրել է ներկայացումը, «ՀայՀեղինակ» կազմակերպության միջոցով կատարել է հեղինակային յուրացում` ամրագրելով նշված պիեսն իր անունով: Յուրացումը բացահայտելուց հետո կազմակերպությունը զրկել է Գևորգյանին պիեսի նկատմամբ իրավունքներից:

17 Май 2011 - 13:40 AMT
В последнее время в социальных сетях, в том числе на сайте Toms.am появились ложные сообщения о том, что в Ереванском государственном драматическом театре имени Грачья Капланяна состоится постановка пьесы Дориана Гархофа `“Искусственный спутник”.
Администрация театра в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net опровергла данную информацию, заявив, что никаких приглашений на постановку не было. На сайте Toms.am до сих пор размещена реклама спектакля – это объясняется тем, что руководство имеет дело с заказчиком, а не с самим театром, и до сих пор принимаются заказы на билеты спектакля.
Отметим также, что заказчиком является Фрунзе Геворкян, который в прошлом уже представлял этот спектакль, присвоив авторские права при помощи организации “Ай Эгинак”, приписав пьесу себе. После раскрытия плагиата организация лишила Геворкяна прав по отношению к пьесе.