Մայիսի 19-ին ՀՀ մշակույթի նախարարությունում ստորագրվեց «Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարարության և Բելառուսի Հանրապետության մշակույթի նախարարության միջև 2011-2013 թթ. մշակութային համագործակցության մասին» ծրագիր: Փաստաթուղթը ստորագրեցին հայկական կողմից ՀՀ մշակույթի նախարարի տեղակալ Արթուր Պողոսյանը, բելառուսական կողմից` պատվիրակության ղեկավար, Բելառուսի մշակույթի նախարարի տեղակալ Վլադիմիր Կարաչևսկին, տեղեկացնում է մշակույթի նախարարության պաշտոնական կայքը:
Հայաստանում Բելառուսի օրերը կկայանան մայիսի 19-22-ը Երևանում, Արմավիրում և Գյումրիում: Օրերի շրջանակներում անց են կացվելու ֆիլմի ցուցադրություններ, Բելառուսի ժամանակակից թանգարանի «Յուվելիրիկա» հավաքածուի ցուցահանդեսի և ժողովրդական արհեստների ու ստեղծագործության ցուցահանդես-տոնավաճառ և գալա-համերգ` Բելառուսի պարի պետական անսամբլի (գեղարվեստական ղեկավար Վալենտին Դուդկևիչ), «Չիստի գոլոս» վոկալ համույթի և ակկորդեոնահար, միջազգային մրցույթների դափնեկիր Իգոր Կվաշեվիչի մասնակցությամբ:

19-го мая в Министерстве культуры РА подписана программа “О сотрудничестве в области культуры между Министерством культуры Армении и Министерством культуры Беларуси в 2011-2013 гг”. Документы подписали с армянской стороны – заместитель министра культуры РА Артур Погосян и со стороны Беларуси – руководитель делегации, заместитель министра культуры республики Беларусь Владимир Карачевский, сообщает официальный сайт министерства.
Дни Беларуси в Армении состоятся с 19-го по 22-е мая в Ереване, Армавире и Гюмри. В рамках дней будут проведены показы фильмов, выставка экспонатов Музея современного изобразительного искусства Беларуси ”Ювелирика” и выставка-ярмарка изделий народных промыслов и ремесел, а также гала-концерт с участием Государственного ансамбля танца Беларуси (художественный руководитель Валентин Дудкевич), вокального ансамбля “Чистый голос” и лауреата международных конкурсов и фестивалей, победителя высшей лиги мэтров игрового аккордеона Игоря Квашевича.