Մայիսի 19-ին Երևանի «Դինամո» մարզադաշտում մեկնարկեց Լևոն Ջուլֆալակյանի անվան հունահռոմեական ըմբշամարտի 10-րդ միջազգային առաջնությունը:
Առաջնությանը մասնակցում են ավելի քան 90 ըմբիշներ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Իրանից և Վրաստանից: Բացման արարողության ժամանակ բոլոր ըմբիշներին և հյուրերին ողջունեց Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Ռազմիկ Ստեփանյանը: Այս առաջնության համար Հայաստան է ժամանել նաև Ռուսաստանի Ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Ռաֆայել Սամուրգաշևը:
Առաջին մրցութային օրը ելույթ ունեցան մինչև 50, 60 և 74կգ քաշային կարգերի հունահռոմեական ըմբիշները: Թեթև քաշային կարգում հաղթող դարձավ հայ ըմբիշ Մաքսիմ Սիմոնյանը: Գոգիտո Գոգիաշվիլին (Վրաստան) և Կարապետ Չալյանը (Հայաստան) առաջինն էին համապատասխանաբար 60 և 74կգ քաշային կարգերում:

On May 19, Levon Julfalakyan international Greco-Roman wrestling tournament kicked off in Dinamo sports hall of Yerevan.
The tournament brought together over 90 wrestlers from Armenia, Russia, Iran and Georgia.
Vice President of the Armenian National Olympic Committee Razmik Stepanyan greeted wrestlers and guests at the opening ceremony. Meanwhile, Vice President of the Russian Wrestling Federation Rafael Samurgashev arrived in Armenia with respect to the tournament.
Greco-Roman wrestlers in 50, 60 and 74kg weight divisions entered the competition on the first day, with Armenia’s Maxim Simonyan (50kg), Karapet Chalyan (74kg) and Georgia’s Gogito Gogiashvili winning the champion’s title.