«Ձեզ միայն անակնկալներ մատուցեն: Ես շեշտը դրել եմ փորձված ֆուտբոլիստների վրա: Չեմ կարող ասել, որ հիասթափվել եմ Քաթարի հետ ընկերական խաղում նորեկների գործողություններից, բայց նրանք պետք է ավելի վառ դրսևորեն իրենց ակումբների համար խաղերում»,- ասել է Ռուսաստանի ֆուտբոլի հավաքականի մարզիչ Դիկ Ադվոկատը:
Մայիսի 20-ին Ադվոկատը հրապարակել է ազգային թիմի ընդլայնված կազմը, որի մեջ մտել են 20 ֆուտբոլիստներ: Նրանք պատրաստվելու են Հայաստանի հետ ընտրական խաղի և Կամերունի հետ ընկերական հանդիպման: Թիմի նորեկ Ռենատ Յանբաևի մասին Ադվոկատն ասել է հետևյալը. «Անցյալ տարի ես ասել եմ, որ Յանբաևին չեն տեսնում որպես ձախ պաշտպան, բայց այս սեզոնում նրա խաղն ինձ շատ է տպավորել: Ես կարծում եմ, որ նա աճել է»:
Ադվոկատը նշել է, որ հավաքականի լեգիոներների մեծ մասը խաղային փորձ չունի: «Բայց դուք կարո՞ղ եք ասել ինձ, թե ռուս ֆուտբոլիստներից ով է ավելի լավը նույն Ժիրկովից ձախ թևում: Ես նման ֆուտբոլիստներ չեն տեսնում: Նախապատրաստության ընթացքում կտեսնենք, թե ով ինչ մարզավիճակում է և, ելնելով դրանից, կորոշենք մեկնարկային կազմը»,- Ադվոկատի խոսքերը հաղորդում է sovsport.ru-ն:

20 Май 2011 - 13:15 AMT
«Вам только сюрпризы подавай. Я сделал ставку на проверенных футболистов. Не могу сказать, что я остался разочарован действиями новичков в товарищеском матче с Катаром, но они должны более ярко проявить себя в играх за свои клубы», – дал комментарий по поводу состава национальной сборной России на отборочную игру ЧЕ-2012 с Арменией наставник российской команды по футболу Дик Адвокат.
20 мая Адвокат опубликовал расширенный состав национальный команды, в которую вошли 20 футболистов. Они будут готовиться к отборочному матчу с Арменией и товарищескому матчу с Камеруном. О новичке команды, Ренате Янбаеве, Адвокат сказал следующее: «В прошлом году я говорил, что не вижу Янбаева в качестве левого защитника, но в этом сезоне его игра меня сильно впечатлила. Я считаю, что он прибавил».
Адвокат отметил, что у большей части легионеров сборной нет игровой практики. “Но вы можете сказать мне, кто из российских игроков лучше того же Жиркова на левом фланге? Я таких футболистов не вижу. В ходе подготовки увидим, кто в какой форме, и, исходя из этого, будем определять стартовый состав”, – слова Адвоката передает sovsport.ru.