Իտալական «Ռենկո» ընկերությունը Երևանում հեծանվահրապարակ է կառուցում, շինարարությունը կավարտվի այս տարվա օգոստոսին: Նախագծային աշխատանքները, որոնց վրա 5 մլրդ 801 մլն 930 հազ. դրամ է ծախսվել, մեկնարկեցին 2010 թվականի հունիսին: Մայիսի 21-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելեց հեծանվահրապարակ և ծանոթացավ շինարարական աշխատանքների ընթացքին:
«Ռենկոյի» նախագահ Անտոնիո Պասսերին նշել է, որ ընկերությունը Հայաստանում աշխատում է արդեն 10 տարի: «Մարզահրապարակը համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին, հեծանվուղու երկարությունը 250մ է: Հրապարակում կարելի է նաև ֆուտբոլի և թենիսի առաջնություններ կազմակերպել: Տրիբունաները 3200 հանդիսատես են տեղավորում: Շինանյութերը ներկրվել են Եվրոպայից»,- ասել է Պասսերին:

21 Май 2011 - 10:38 AMT
Итальянская компания “ Ренко” в Ереване строит площадку для велотрека, которая будет завершена в августе этого года. Работы над проектом, на который было потрачено 5 млрд 801 млн 930 тыс. драмов, начались в июне 2010 года. 21 мая президент Армении Серж Саргcян посетил велоплощадку и ознакомился со строительными работами.
Президент “Ренко” Антонио Пассери отметил, что компания работает в Армении 10 лет. “Спортивная площадка соответствует международным стандартам, велотрек имеет длину 250 м. На площадке можно также организовывать турниры по футболу и теннису. Трибуны вмещают 3200 зрителей. Строительные материалы были импортированы из Европы”, – сказал Пассери.