«ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարում է 2011-2012 թթ. ուսանողների ստաժավորման` «3-րդ սերունդ» ծրագրի մեկնարկի մասին:«3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագիրը Հայաստանի բուհերի բարձր կուրսերի ուսանողների համար խոշոր ընկերությունում ընտրված մասնագիտությամբ գործնական փորձ ստանալու հնարավորություն է:
Ամառային 2 ամիսների ընթացքում ուսանողներին հնարավորություն կընձեռվի աշխատել ընկերության ամենատարբեր ստորաբաժանումներում, ինչպես նաև սովորել «Հայաստանի Beeline Համալսարանում»: Ամառային ստաժավորման ավարտին լավագույնները կկարողանան շարունակել աշխատանքը «ԱրմենՏել»-ում` ճկուն գրաֆիկով, որը կարելի է համատեղել դասերի հետ: Հետագայում շրջանավարտների առջև բացվում է «ԱրմենՏել»-ում մշտական աշխատանքի ընդունվելու հեռանկար:
Ծրագրին կարող են մասնակցել Հայաստանի բուհերի բարձր կուրսերի ուսանողները: «ԱրմենՏել»-ում ստաժավորում անցնել ցանկացողները պետք է մինչև հունիսի 1-ը լրացնեն համապատասխան դիմումը ընկերության www.beeline.am կայքում և ուղարկեն այն [email protected] հասցեին:
Հայաստանում «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագիրն իրականացվում է 2008 -ից։ Երեք տարիների ընթացքում ստաժավորում են անցել տասնյակ ուսանողներ, որոնց մեծ մասն այժմ հանդիսանում է «ԱրմենՏել» ընկերության աշխատակից:

Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о начале программы стажировки студентов «3-е поколение» на период 2011-2012гг. Программа стажировки «3-е поколение» – прекрасная возможность для учащихся старших курсов ВУЗов Армении получить практический опыт работы в большой компании по выбранной специальности.
В течение двух летних месяцев стажерам предстоит работа в различных подразделениях компании, обучение в «Beeline Университете, Армения». По окончании летней стажировки лучшим студентам будет предоставлена возможность продолжить работу в «АрменТел» сроком на год по гибкому графику, который можно легко совмещать с учебой в ВУЗе. В дальнейшем перед выпускниками открывается перспектива трудоустройства в компании «АрменТел».
В программе могут принять участие студенты старших курсов из ВУЗов Армении. Желающие пройти стажировку в компании «АрменТел» должны до 1 июня 2011 года заполнить соответствующую заявку на сайте компании www.beeline.am
В Армении программа стажировки «3-е поколение» была запущена в 2008 году. В течение трех лет стажировку прошли десятки студентов, большинство из которых сейчас являются сотрудниками компании «АрменТел».
В программу вовлечены различные подразделения компании, среди которых дирекции по информационным технологиям, маркетингу, продажам и финансам.