Մայիսի 23-ին Ազգային ժողովի Կանաչ սրահում բացվեց գեղանկարիչ Հարություն Հարությունյանի` Արթինի գեղանկարչական գործերի ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա էին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, լրագրողներ:
Գեղանկարիչ Հարությունյանը ծնվել է Երեւանում, ավարտել է Երեւանի Փանոս Թերլեմեզյանի անվան գեղարվեստի ուսումնարանը, Երեւանի գեղարվեստաթատերական ինստիտուտը: Անդամակցել է ՍՍՀՄ նկարիչների միությանը:
Հարություն Հարությունյանի գեղանկարչական գործերը ցուցադրվել են մի շարք անհատական եւ խմբակային ցուցահանդեսներում եւ ցուցասրահներում, բազմաթիվ աշխատանքներ պահվում են մասնավոր հավաքածուներում:
Հարություն Հարությունյանը շնորհակալություն հայտնեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին` խորհրդարանում իր աշխատանքները ցուցադրելու պատվին արժանանալու համար:

23 Май 2011 - 13:19 AMT
23-го мая в Зеленом зале НС открылась выставка живописных работ художника Арутюна Арутюняна. На открытии выставки присутствовали председатель Национального Собрания Овик Абрамян, депутаты, представители аппарата НС, журналисты.
Живописец Арутюн Арутюнян родился в Ереване, окончил Художественное училище имени Паноса Терлемезяна, Ереванский художественный институт. Был членом Союза художников СССР.
Работы Арутюна Арутюняна экспонировались на различных выставках, многие произведения хранятся в личной коллекции.
Арутюн Арутюнян поблагодарил председателя НС Овика Абрамяна за оказанную честь – выставить картины в Парламенте.