Թողարկվել է նոր tvcuyc.am կայքը, որի միջոցով կարելի է տեղեկանալ տեղական և արտասահմանյան հեռուստաալիքների ծրագրերին։
Կայքի ստեղծողներն են 4 երիտասարդ ծրագրավորողներ՝ Նորայր Ամիրխանյանը, Արամ Վասիլյանը, Հարութ Մուրադյանը և Ավետիք Դավթյանը։
Նորայր Ամիրխանյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ կայքի վրա աշխատել են մոտ 2 ամիս.«Քանի որ հեռուստատեսությունը գնալով զարգանում է Հայաստանում, հետևաբար աճում է նաև մարդկանց` հեշտությամբ տեղեկություն ստանալու պահանջը, թե որ ալիքով և երբ ինչ է ցուցադրվում»։
Այժմ կայքում կան մոտ 30 հեռուստաալիքների ծրագրեր, որոնք ամեն օր թարմացվում են։ Ըստ Նորայր Ամիրխանյանի նրանք ընտրել են այն հեռուստաալիքները, որոնք ամենից շատ է դիտում հայ հասարակությունը. « Թե՛ հայկական, թե ռուսական և թե դրսի ալիքներ են՝ Հանրային հեռուսատընկերություն, Երկիր Մեդիա, Շանթ, Discovery, CNN, Explorer, TNT, НТВ, РТР և այլն։
Ըստ Նորայր Ամիրխանյանի, կայքի հաջողության դեպքում հետագայի համար բազմաթիվ պլաններ կան։ «Մենք ցանկանում ենք, որ հետագայում յուրաքանչյուր մարդ կարողանա հիշեցում (reminder) ստանալ իր էլ.փոստին սիրված հաղորդման սկսվելու մասին կամ ՍՄՍ-ի միջոցով տեղեկանա։ Իհարկե ՍՄՍ-ը արդեն ծախսատար է»,- ասաց նա և ավելացրեց. «Հեռանկարներ կան, որ մարդիկ մեր կայքի միջոցով կարողանան օնլայն դիտել հեռուստաալիքները, ինչպես նաև ամենահեռանկարայինը համարում ենք հետևյալը՝ յուրաքանչյուր հեռուստաընկերության համար ստեղծել սեփական account-ը, որպեսզի ծրագրերի փոփոխության դեպքում, իրենք մտնեն և խմբագրեն»։
tvcuyc.am-ում ոչ միայն հնարավոր է տեղեկանալ հեռուստածրագրերի ժամերի մասին, այլև կիսել (share) դրանք ընկերների հետ Facebook-ում, շուտով նաև այլ սոցցանցերում։

Запущен новый сайт tvcuyc.am, с помощью которого можно узнать о программе телепередач как местных, так и зарубежных каналов.
Авторы сайта – четверо молодых программистов: Норайр Амирханян, Арам Василян, Арут Мурадян и Аветик Давтян.
Норайр Амирханян сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net, что над созданием сайта они работали 2 месяца: “Поскольку телевидение в Армении развивается быстрыми темпами, следовательно, и зритель нуждается в быстрой, оперативной информации о программе телепередач на различных каналах”.
В настоящее время на сайте можно найти программы более 30 телевизионных каналов, которые ежедневно обновляются. По словам Норайра Амирханяна, у них есть еще масса новых идей и планов в случае, если сайт будет иметь успех. “Мы желаем, чтобы в дальнейшем каждый мог получать памятку (reminder) на адрес своей эл. почты о начале любимой телепередачи или получать оповещение в виде СМС. Конечно, СМС требует определенных затрат. В перспективе намечена программа, с помощью которой зрители смогут в режиме онлайн смотреть различные телеканалы, а позже мы хотим создать для каждой из телекомпаний собственный account, чтобы в случае изменения программы телепередач они смогли сами зайти на сайт и отредактировать”.
На tvcuyc.am можно не только осведомиться о программе телепередач, но и поделиться этими сведениями с друзьями (share) в Facebook, а скоро и в других социальных сетях.