Մայիսի 19-ին Վրաստանում Հայաստանի դեսպան Հովհաննես Մանուկյանը հանդիպեց Վրաստանի մշակույթի եւ հուշարձանների պահպանության նախարար Նիկոլոզ Ռուրուայի հետ եւ քննարկեց մշակութային ոլորտում համագործակցության մի շարք հարցեր:
Անդրադառնալով Թբիլիսիի Պ. Ադամյանի անվան պետական հայկական դրամատիկական թատրոնի շենքի նորոգմանը` Վրաստանի մշակույթի եւ հուշարձանների պահպանության նախարարը տեղեկացրեց դեսպանին, որ վրացական կողմը լուծել է ֆինանսական միջոցների հարցը եւ մոտ ժամանակներս կսկսվեն նախագծային աշխատանքները, որոնց կհաջորդեն նորոգման աշխատանքները:
Քննարկվեց նաեւ վթարային վիճակում գտնվող Թբիլիսիի երկու չգործող հայկական` Սուրբ Նշան եւ Սուրբ Նորաշեն եկեղեցիների նորոգման հարցը:
Անդրադառնալով հայ-վրացական մշակութային կապերի, փոխճանաչողության գործընթացը ամրապնդելու խնդիրներին` դեսպանը նշեց հայկական եւ վրացական մտավորականության ներկայացուցիչների պարբերական հանդիպումներ կազմակերպելու անհրաժեշտությունը: Վրաստանի մշակույթի եւ հուշարձանների պահպանության նախարարն ընդգծեց, որ այդպիսի հանդիպումները հատկապես օգտակար կլինեն երիտասարդ սերնդի համար, հաղորդում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

Armenian Ambassador to Georgia Hovhannes Manukyan met with Georgian Minister of Culture and Monument Protection Nikoloz Rurua to discuss cooperation in the field of culture.
Referring to restoration of the building of Tbilisi State Armenian Dramatic Theater after Petros Adamyan, Rurua said the Georgian side has solved the matter of financing and design works will be launched soon. They will be followed by rehabilitation works.
Besides, restoration of two Armenian churches (Saint Nshan and Saint Norashen churches) located in Tbilisi was in the focus of the meeting.
Referring to the Armenian-Georgian cultural ties, Manukyan attached importance to organization of regular meetings with representatives of the two countries’ intelligentsia. The Georgian Minister noted that similar meetings will be especially useful for young generation.