Բրազիլիայի կառավարությունը մասշտաբային նախապատրաստություն է տեսնում ֆուտբոլի աշխարհի հաջորդ առաջնության անցկացման համար, որը կկայանա 2014 թվականին: Որոշում է ընդունվել ամենակարճ ժամկետներում 4G բջջային ցանցեր կառուցել այն քաղաքներում, որտեղ կկայանան առաջնության հանդիպումները:
Առայժմ հայտնի չէ, թե օպերատորներից որ մեկն է սկսելու շինարարությունը և որքան շուտ այն կավարտվի: Բրազիլիայի կառավարության ներկայացուցիչը հայտնել է, որ պետպատվերի կատարողի ընտրությունը կիրականացվի սակարկության միջոցով: Աճուրդի անցկացման ամսաթիվն առայժմ հայտնի չէ, գրում է engadget.com-ը:
2014 թվականի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը կկայանա 12 մարզադաշտերում: Ֆուտբոլիստներին և երկրպագուներին կընդունեն Բելու-Օրիզոնտի, Բրազիլիա, Կույաբա, Կուրիտիբա, Ֆորտալեզա, Նատալ, Մանաուս, Պորտու-Ալեգրի, Ռեսիֆի, Ռիո-դե-Ժանեյրո, Սալվադոր և Սան-Պաուլու քաղաքները: Սակայն Սան-Պաուլուի մարզադաշտի օգտագործումն առայժմ հարցականի տակ է. որոշ տարաձայնություններ են ծագել քաղաքի իշխանությունների հետ:

25 Май 2011 - 04:28 AMT
Бразильское правительство проводит масштабную подготовку к проведению следующего чемпионата мира по футболу, который состоится в 2014 году. Принято решение о строительстве в максимально короткие сроки сотовых сетей 4G в тех городах, где пройдут матчи чемпионата.
Пока что неизвестно, какой из операторов начнет строительство и как скоро оно будет завершено. Представитель правительства Бразилии заявил, что выбор исполнителя государственного заказа будет осуществлен через торги. Дата проведения аукциона остается пока неизвестной, пишет портал engadget.com.
Чемпионат мира по футболу 2014 года будет проходить на 12 стадионах. В список городов, собирающихся принять футболистов и болельщиков, вошли Белу-Оризонти, Бразилия, Куяба, Куритиба, Форталеза, Натал, Манаус, Порту-Алегри, Ресифи, Рио-де-Жанейро, Салвадор и Сан-Паулу. Однако использование стадиона в Сан-Паулу пока остается под вопросом – возникли некоторые разногласия с властями города.