Այսօր ԻՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը, «ԱրմենՏել» ընկերության գործադիր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն և «Մայքրոսոֆթ Արէյ» ընկերության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը հանդես եկան ասուլիսով՝ «DigiTec Business ֆորում 2011. ե՞րբ հնարավոր կլինի ակնկալել տեխնոլոգիական առաջընթաց» թեմայով:
«ԱրմենՏելը», 2009-ի DigiTec-ի պես, կլինի մեր ֆորումի գլխավոր հովանավորը: Այս տարի ֆորումը կհամալրի հայ-վրացական գործարար համաժողովը: Մենք հատուկ հյուրեր ենք հրավիրում նաև Սինգապուրից, որպեսզի նրանք կիսվեն իրենց փորձով՝ թե ինչպես ավազի կղզուց քսան տարվա մեջ կարողացան վերածվել հզոր տեխնոլոգիապես զարգացած պետության»,- ասաց Կարեն Վարդանյանը:
Իգոր Կլիմկոն իր կարծիքը հայտնեց այն մասին, թե ինչու մեծ ընկերությունները չեն օգտվում տեղական ՏՏ ընկերությունների ծառայություններից. «Հավանաբար մեծ ընկերությունները տեղյակ չեն, թե ինչ տեղական ՏՏ ընկերություններ կան, այդ իսկ պատճառով չեն օգտվում տեղական ՏՏ ընկերությունների ծառայություններից: Այս բիզնես ֆորումը հենց այդ նպատակն ունի՝ մեկը մյուսի հետ ծանոթացնելու, նոր գործարար կապեր ստեղծելու»:
«ԱրմենՏելը» ֆորումին կներկայացնի իր նոր տեխնոլոգիական լուծումները, ծառայությունները կորպորատիվ հաճախորդների համար:
«ՏՏ-ն ամենահզոր գործոնն է, որ բերում է թե՛ տնտեսական, թե՛ ընդհանուր զարգացման: Եթե նայենք աշխարհում երեսուն տարվա ընթացքում ստեղծված հզոր տեխնոլոգիաներին, ապա կտեսնենք դրանց մեծ ներուժը, դրանք փոխել են մարդկանց ապրելակերպը»,- ասաց Գրիգոր Բարսեղյանը:
DigiTec Business ֆորումն այս տարի տեղի կունենա հունիսի 24-25-ին, որին զուգահեռ կանցկացվի նաև «Մայքրոսոֆթ նորարարության ֆորումը»: Համաժողովի ընթացքում կանցկացվեն տեխնոլոգիական սեմինարներ, թեմատիկ կլոր սեղաններ և DigiTec Business ցուցահանդեսը: Նախատեսված է նաև start up ֆորում, որին կմասնակցեն հայկական նորաստեղծ 10 ընկերություններ:

25-го мая исполнительный директор Союза предприятий по информационным технологиям Карен Варданян, исполнительный директор компании “АрменТел” Игорь Климко и директор компании "MICROSOFT RA" Григор Барсегян выступили на конференции “Форум DigiTec Business 2011; Когда ожидать технологического прогресса?”
“Как и во время DigiTec 2009, компания “АрменТел” вновь выступает генеральным спонсором форума. Мы пригласили особых гостей и из Сингапура, чтобы они смогли поделиться опытом, рассказать, как из песчаного острова они превратили свою страну в технологически развитое государство”, – сказал Карен Варданян. Игорь Климко выразил мнение насчет того, что крупные компании не пользуются услугами компаний ИТ: “Вероятно, крупные компании не имеют сведений о существовании тех или иных компаний, занятых в сфере ИТ, потому и не пользуются их услугами. Этот бизнес-форум преследует именно такую цель – познакомить их друг с другом, создать новые деловые связи”.
На форуме “АрменТел” представит свои новые технологические решения, услуги для корпоративных клиентов. Форум DigiTec Business в этом году пройдет 24-25 июня, параллельно ему также будет проводиться “Инновационный форум MICROSOFT”. В ходе форума пройдут технологические семинары, тематические круглые столы и выставка DigiTec Business. Предусмотрен также форум start up, в котором примут участие 10 новых армянских компаний.