25 Մայիս 2011 - 13:37 AMT
Մախաչկալայում միջազգային առաջնությունից Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի երկու ներկայացուցիչներ բրոնզե մեդալներով են վերադարձել: Մեդալակիր են դարձել Մուսա Մուրտազալիևը (74կգ) և Հաջիմուրադ Նուրմագոմեդովը (84կգ):
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանն ասել է, որ դժգոհ է Աշոտ Տերտերյանի, Դավիթ Սաֆարյանի և Ռուսլան Բասիևի ելույթներից:
«Մայիսի 27-ից հունիսի 9-ը մենք 18 մարզիկների հետ միասին Վլադիկավկազում 13-օրյա համատեղ հավաք կանցկացնենք վլադիկավկազցի մարզիկների հետ: Այնտեղից կմեկնենք Վրաստան, որտեղ 14 մարզիկներ կմասնակցեն «Golden Grand Prix»-ին»,- ասել է Բաղդադյանը:
Հուլիսի 5-ին հավաքականը Ծաղկաձորում կսկսի պատրաստվել միջազգային առաջնությանը Կիևում, որը կկայանա հուլիսի 23-24-ին, այնուհետև Ալուշտայում թիմը ևս մեկ հավաք կանցկացնի: Սեպտեմբերի 12-ից 18-ը Ստամբուլում կայանալիք աշխարհի առաջնությունից առաջ վերջին երկու նախապատրաստական հավաքները հայ ազատ ոճայինները կանցկացնեն Երևանում:

25 Май 2011 - 13:37 AMT
На международном турнире в Махачкале армянские вольные борцы завоевали две бронзовые медали. Призерами стали Муса Муртазалиев (в/к 74) и Хаджимурад Нурмагомедов (в/к 84).
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян сказал, что недоволен выступлениями Ашота Тертеряна, Давида Сафаряна и Руслана Басиева.
“С 27 мая по 9 июня мы с 18 спортсменами во Владикавказе проведем совместные с владикавказскими спортсменами 13-дневные сборы. Оттуда отправимся в Грузию, где 14 спортсмены примут участие в “Golden Grand Prix”, – сказал Багдадян.
Сборная 5 июля в Цахкадзоре начнет готовиться к международному турниру в Киеве, который пройдет 23-24 июля, затем в Алуште будут проведены еще одни сборы. Последние двое подготовительных сборов перед чемпионатом мира, который пройдëт 12-18 сентября в Стамбуле, армянские вольники проведут в Ереване.