Գրոսմայստեր Սերգեյ Գրիգորյանցը Մոսկվայի 2011 թ. առաջնության եզրափակիչում չորս տուրից հետո ունի 3 միավոր և միանձնյա գլխավորում է աղյուսակը:
Մոսկվայի չեմպիոնի կոչումը վիճարկում են ութ շախմատիստներ: Մրցաշարն անցկացվում է շրջանային մրցակարգով:
Գրոսմայստեր Վիգեն Միրումյանը Չեխիայի Օրլովա քաղաքում անցկացվող օփենում 5 հնարավորից վաստակել է 4,5 միավոր և բաժանում է 1-4-րդ տեղերը:
Կանանց մրցաշարում գրոսմայստեր Եվգենյա Դոլուխանովան 3,5 միավորով ընթանում է 3-րդ տեղում: Մեկ միավոր ավելի ունի առաջատարը` գրոսմայստեր Կարինա Շչեպկովսկան (Լեհաստան), հաղորդում է armchess.am-ը:

Armenian GM Sergey Grigoriants has scored 3 points out of 4 to become the only leader in Moscow Championship 2011 finals.Eight chess players are competing for the title of Moscow Champion in the round-robin tournament.
Armenian GM Vigen Mirumian has scored 4,5 points out of 5 to share the 1st-4th places in the open held in Orlova, Czech Republic.
In the women's tournament, Armenian WGM Evgeniya Doluhanova has scored 3,5 points to gain 3rd position. The leader, WGM Karina Szczepkowska (Poland) is ahead with one point, armchess.am reported.