ThinkFun ընկերությունը, որը համարվում է բջջային խաղերի առաջատար, հայտնել է, որ իր հայտնի Solitaire Chess խաղը հասանելի է նաև Android համակարգով աշխատող հեռախոսների և պլանշետների համար։ Այս մասին գրում է Tydispatch.com-ը։
Solitaire Chess-ը հեշտ է սկսնակների համար և բարդ ամենաառաջավոր վարպետների համար։ Խաղը կարելի է սկսել խաղի մասին առանց որևէ գիտելիքի։
«Մեր նպատակն էր ստեղծել միտքը տրամաբանել ստիպող խաղ, որը հեշտ չէ հաղթել։ Solitaire Chess-ը հեշտ է սովորել, արագ խաղալ և այն ամբողջապես ներքաշող է, զբաղեցնող։ Խաղալու ընթացքում խաղացողը բարելավում է նաև իր ռազմավարական մտածողությունը»,-ասել է ThinkFun ընկերության գործադիր տնօրեն Բիլ Ռիթչին։
Solitaire Chess աշխատում է Android 1.6 –ից մինչև 3.0 տարբերակների համար, ինչպես նաև աշխատում է Android պլանշետների վրա, ինչպիսին Motorola Xoom-ն է, Asus Eee Pad-ը և Samsung Galaxy Tab 10.1-ը։
Solitaire Chess-ի անվճար տարբերակը պարունակում է 40 մարտահրավեր՝ 4 մակարդակով, իսկ վճարովի տարբերակը՝ 1.99 դոլար՝ 400 մարտահրավեր։
Ծրագիրը կարելի է բեռնել Android Market-ից, իսկ iOS-ների համար՝ Apple Store-ից։
Solitaire Chess ծրագիրը վերջերս պարգևատրվել է «Ծնողների ընտրություն» ոսկե պարգևով, ինչը վկայում է, որ ծնողները ընտրում են հենց Solitaire Chess-ը իրենց երեխաների համար;

ThinkFun Inc., a leading creator of addictively fun, mind-sharpening games, announced that its latest mobile game – Solitaire Chess by ThinkFun – is now available on the Android platform.
Solitaire Chess is simple for beginners to learn and challenging for the most advanced chess masters. The game can be started without any previous knowledge of chess.
“Our goal is to create mind challenging games you simply can’t put down, and Solitaire Chess hits that mark. It’s simple to learn, quick to play, and totally addictive – and while you’re having fun, you’re improving your strategic thinking skills,” said Bill Ritchie, CEO of ThinkFun.
Solitaire Chess for Android has been developed to work on all Android versions, from 1.6 to Android 3.0 Honeycomb, with support for the latest Android tablets including the Motorola Xoom, Asus Eee Pad, and Samsung Galaxy Tab 10.1.
Solitaire Chess for Android is now available in both a free version, with 40 challenges across 4 levels of difficulty, and a full version with 400 challenges for $1.99.
The app is available at Android Market. The iOS version is available at Apple Store, toydispatch.com reported.
The Solitaire Chess app was recently awarded the ‘Parents’ Choice Gold Award’ for mobile apps from the nation’s oldest non-profit guide to quality children’s media and toys.