Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչի անցկացումը կարող է զգալի տնտեսական ազդեցություն ունենալ Լոնդոնի համար: Սպասվում է, որ այդ իրադարձությունը բրիտանական մայրաքաղաքին ավելի քան 52 մլն եվրո եկամուտ կբերի: «Բարսելոնա» – «Մանչեսթեր Յունայթեդ» եզրափակիչ հանդիպմանը Լոնդոն կժամանեն ավելի քան 110 հազ. երկրպագուներ ամբողջ աշխարհից, հաղորդում է championat.ru-ն:
Բացի անմիջականորեն հանդիպման անցկացման հետ կապված կարճաժամկետ կոմերցիոն հնարավորություններից, Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը Լոնդոնին արժանի տնտեսական ժառանգություն կբերի զբոսաշրջության և հովանավորչական նախագծերի աճի տեսքով:
Քանի որ այսօր Լոնդոնին գամված է ողջ Եվրոպայի զանգվածային լրատվամիջոցների ուշադրությունը, բրիտանական մայրաքաղաքը զգալի տնտեսական արդյունք կստանա նաև էլեկտրոնային և տպագիր գովազդի, հեռահաղորդակցության և նոր մեդիածառայությունների գործարկման աճած ծավալների տեսքով:
«Բարսելոնա» – «Մանչեսթեր Յունայթեդ» եզրափակիչ հանդիպումը կկայանա մայիսի 28-ին «Ուեմբլի» մարզադաշտում:

Проведение финала Лиги чемпионов будет иметь внушительный экономический эффект для Лондона. Ожидается, что это событие принесет британской столице свыше 52 млн евро. На финальный матч “Барселона” – “Манчестер Юнайтед” в город приедут более 110 тыс. фанатов со всего мира, сообщает championat.ru.
Помимо краткосрочных коммерческих возможностей, связанных непосредственно с проведением матча, финал Лиги чемпионов принесёт Лондону достойное экономическое наследие в виде роста туризма и спонсорских проектов.
Поскольку на сегодняшний день к Лондону приковано внимание средств массовой информации всей Европы, британская столица получит заметный экономический результат и в виде возросших объёмов электронной и печатной рекламы, задействования телекоммуникаций и новых медиауслуг.