Մայիսի 28-29-ը Երևանում «Դինամո» մարզադահլիճում տեղի է ունենում պատանիների և երիտասարդների շարքում կարատեի Հայաստանի 23-րդ առաջնությունը, որին մասնակցում են ավելի քան 200 մարզիկներ Հայաստանի բոլոր մարզերից և Երևանից:
Մայիսի 28-ին ելույթ են ունեցել 14-21 տարեկան կարատեիստները, վաղը մրցելու են 8-13 տարեկան մարզիկները:
«Առաջնության նպատակն է Հայաստանում քարոզել կարատե, միավորել մարզիկներին հայրենասիրության գաղափարի շուրջ, բացահայտել ուժեղագույն մարզիկներին, որոնք համալրելու են Հայաստանի հավաքականների կազմը և հանդես են գալու տարբեր միջազգային մրցաշարերում»,- PanARMENIAN.Net_ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Կարատեի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գայան Գաբրիելյանը:

The 23rd Armenian karate youth and junior championship has brought together over 200 sportsmen from all provinces of Armenia and Yerevan.
On May 28, the sportsmen in 14-21 are competing. Participants aging 8-13 will enter competition on May 29.
“The goal of the championship is to make karate more popular in Armenia and unite sportsmen around the idea of patriotism, and, surely, to select the strongest sportsmen, to be included in the national teams,” Secretary General of the Karate Federation, Gayane Gharibyan said in a conversation with PanARMENIAN.Net reporter.