Մայիսի 30-ին Երևանում տեղի ունեցավ Համահայկական խաղերի միջազգային կոմիտեի գործկոմի նիստը: Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը հուլիսի 15-ն է, վիճակահանությունը տեղի կունենա խաղերի մեկնարկից՝ հուլիսի 8-ից հինգ օր առաջ:
Խաղերի գլխավոր մրցավար Եղիշե Դավթյանը նշել է, որ չորրորդ խաղերի անցկացման համար տրամադրվել են Հայաստանի լավագույն մարզադահլիճներն ու մարզադաշտերը:
Ֆուտբոլային հանդիպումները կանցնեն «Նաիրի» , Հրազադն» մարզադաշտերում, «Փյունիկի» դաշտում, Աբովյանի քաղաքային մարզադաշտում և Հայաստանի ֆուտբոլի ակադեմիայի արհեստական խոտածածկով դաշտում:
Ֆուտզալը կանցնի Հայաստանի Պոլիտեխնիկ ինստիտուտի դահլիճում: Երկու մարզաձևերի գլխավոր մրցավարն է ՀՖՖ մրցավարների ու տեսուչների բաժնի պետ Կարեն Նալբանդյանը:
Բասկետբոլի խաղերը տեղի կունենան «Միկա», «Դինամո» և ՀՖՖ դահլիճներում: Գլխավոր մրցավարն է Վահագն Հարությունյանը: Վոլեյբոլի մրցումները տղմարդկանց շրջանում տեղի կունենան Երևանի խուլ ու համրերի միության մարզապալատում, իսկ կանանց հանդիպումները կանցնեն տնտեսագիտական համալսարանի դահլիճում: Վոլեյբոլի գլխավոր մրցավարը կլինի Գարիկ Ջանիբեկյանը: Orange Fitnes-ը կընդունի թենիսի մասնակիցներին, իսկ ԲԿՄԱ դահլիճում տեղի կունենան սեղանի թենիսի հանդիպումները: Այդ մարզաձևերի գլխավոր մրցավարներն են Գրիգոր Դավթյանն ու Աշոտ Գյուրջինյանը: Շախմատի տանը գլխավոր մրցավար Վրեժ Օրդյանի ղեկավարությամբ, տեղի կունենա շախմատային հանդիպումները: Լողորդները կմրցեն Դավիթ Համբարձումյանի անվան լողավազանում, իսկ մարմնամարզիկները՝ Արտաշատի մարզադաշտում: Բադմինտոնի մրցումները կանցնեն «Կիլիկիա» մարզասրահում:

30 мая в Ереване состоялось заседание исполкома международного комитета Панармянских Игр. Окончательный срок принятия заявок для участников – 15 июля, жеребьевка состязаний пройдет за 5 дней до старта игр – 8 августа.
Главный арбитр игр Егише Давтян отметил, что для проведения четвертых Игр они предоставят самые лучшие спортивные залы и стадионы Армении.
Футбольные матчи состоятся на стадионах “Наири”, “Раздан”, на поле футбольного клуба “Пюник”, на городском стадионе города Абовян и на искусственном газоне Академии футбола Армении.
Футзал примет зал Политехнического института Армении. Главным арбитром обеих видов спорта назначен начальник отдела судей и инспекторов Федерации футбола Армении Карен Налбандян.
Баскетбольные матчи пройдут в спортивных залах “Мика”, “Динамо” и в Академии футбола Армении. Главный арбитр – Ваагн Арутюнян.
Волейбольные матчи среди мужчин состоятся в спортивном дворце культурного союза глухонемых, а женские встречи в зале экономического университета. Главным арбитром волейбольных игр будет Гарик Джанибекян. “Orange Fitnes” примет теннисные встречи, а в зале ЦСКА пройдут игры настольного тенниса. Главные арбитры этих видов Григор Давтян и Ашот Гурджинян. В Доме шахмат, под руководством главного арбитра Врежа Ордяна, пройдут шахматные встречи. Пловцы будут соревноваться в бассейне имени Давида Амбарцумяна, а атлеты – на стадионе Арташата. Соревнования по бадминтону пройдут в спортивном зале “Киликия”.