«Իհարկե, Ռուսաստանի հավաքականն ուժեղ թիմ է և կարող է բազմաթիվ վտանգավոր պահեր ստեղծել: Այնտեղ հանդես են գալիս լավ ֆուտբոլիստներ, ինչպես Արշավինը, Կերժակովը կամ Բիստրովը: Բայց մենք պետք է կենտրոնանանք մեր խաղի վրա և չմտածենք մրցակցի մասին»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստան-Ռուսաստան խաղի մասին ասել է Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Գևորգ Ղազարյանը:Նրա խոսքերով, որը ԵԱ-2012-ի ընտրական մրցաշարում երկու գնդակ է ուղարկել Սլովակիայի և Անդորրայի հավաքականները դարպասները, հայ ֆուտբոլիստները պետք է իրենց լավագույնս ցուցադրեն և լավ ելույթ ունենան: «Երբ տանն ես խաղում, քեզ ամեն ինչ օգնում է: Սանկտ Պետերբուրգում Ռուսաստանի հավաքականին աջակցելու են բազմաթից երկրպագուներ, հուսով եմ, որ մենք ցուցադրելու ենք մեր ֆուտբոլը»:
Հայաստանի հավաքականը մայիսի 31-ից ֆուտբոլի ակադեմիայում սկսելու է պատրաստվել Ռուսաստանի հետ պատասխան խաղին: Մինչ այդ հավաքականի որոշ լեգիոներներ մարզվել են «Փյունիկի» ֆուտբոլիստների հետ: Ղազարյանը նշել է, որ մարզումները լավ են անցել և ինչպես միշտ տիրել է ընկերական և ջերմ մթնոլորտ:

“Конечно, сборная России сильная команда и может создавать множество опасных моментов. Там выступают хорошие футболисты как Аршавин, Кержаков или же Быстров. Но мы должны сосредоточиться на нашей игре и не думать о сопернике”, – сказал нападающий сборной Армении Геворг Казарян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net о матче Россия-Армения.
По словам нападающего, который в отборочном турнире ЧЕ-2012 забил два гола в ворота сборных Словакии и Андорры, армянские футболисты должны показать себя с лучшей стороны и выступить как можно хорошо: “Когда играешь дома, тебе помогает все. В Санкт-Петербурге сборную России будет поддерживать множество болельщиков, надеюсь, что мы будем играть наш футбол”.
Сборная Армении с 31 мая в Академии футбола начнет готовиться к ответному матчу с российскими футболистами. До этого некоторые легионеры сборной тренировались с футболистами “Пюника”. Казарян отметил, что тренировки прошли хорошо, и, как всегда, царила дружеская и теплая атмосфера.