Nokia-ի պաշտոնական բլոգը հաղորդում է, որ Nokia-ն սկսում է Symbian Anna համակարգով աշխատող առաջին Nokia E6-ի և Nokia X7 սմարթֆոնների տարածումը։
Nokia X7-ը հասանելի կլինի Եվրոպայում, Ասիայում, այդ թվում Չինաստանում, Հնդկաստանում և այլ ասիական երկրներում, իսկ E6-ը հասանելի կլինի նաև Մերձավոր Արևելքի երկրներում և Աֆրիկայում։
Ինչպես վերջերս հայտնել էր Հայաստանի «Nokia» բջջային հեռախոսների կենտրոնի վաճառքի տնօրեն Վազգեն Բախշեցյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցին, Nokia E6 հեռախոսները Հայաստան կբերվեն 2011-ի հունիսին, իսկ X7 հեռախոսները դեռևս չեն սպասվում Հայաստանում։
Nokia-ն նկարագրում է Symbian Anna օպերացիոն համակարգը որպես երկար սպասված, ավելի արագ աշխատող և ավելի լավ համակարգված։
Nokia E6-ն ունի 8 MB ներքին հիշողություն և մինչև 32 GB լրացուցիչ հիշողության հնարավորություն։ Հեռախոսը աշխատում է առանց լիցքավորման 7 ժամ 30 րոպե։ Այն աշխատում է 2G/3G ցանցերում, ինչպես նաև ունի WiFi անլար կապին միանալու հնարավորություն։ Ֆոտոխցիկը 8 մեգապիքսել է։
Nokia X7-ը Nokia E6-ի պես աշխատում է Symbian Anna համակարգով։ Հեռախոսն իր ֆունկցիաներով զվարճանքի համար է։ Այն ունի 8 մեգապիքսել ֆոտոխցիկ, 8 GB հիշողության քարտ և ապահովում է մինչև 32 GB լրացուցիչ հիշողություն։ Կարող է միանալ 2G/3G ցանցի և անլար WiFi ցանցի։

The first Nokia phones featuring Symbian Anna, the Nokia E6 and Nokia X7, are now shipping, according to announcement of The Official Nokia Blog.
The X7 will be available in Europe, Eurasia, China, India and other Asia/Pacific countries, while the E6 will be available in Europe, Eurasia, Asia/Pacific, as well as the Middle East and Africa.
As Vazgen Bakhshetsyan, the sales director at Nokia Official Representation in Armenia, told a PanARMENIAN.Net reporter earlier, Nokia E6 will be available in Armenia in June 2011, but Nokia X7 is not to be expected in the near future.
Nokia describes Symbian Anna as a faster and better web experience with an all new browser, the long-awaited portrait QWERTY plus split screen text input and all new Ovi Maps with public transport routes and other enhancements.
Nokia E6 is a QWERTY and touch experience offers faster navigation and operation than either a pure touch or keyboard-only system. It has direct access to Microsoft business solutions (Mail for Exchange, Microsoft Communicator Mobile and Microsoft SharePoint) and an 8-megapixel full focus camera with dual-LED flash 720p video recording and 8GB of internal memory.
Nokia X7 is huge 4” inch screen with preloaded games for entertainment enthusiasts. It has 8-megapixel full focus camera with 720p video recording, dual-LED flash and 8GB memory card preinstalled and beautiful, unique design.