Nokia-ի պաշտոնական բլոգը հաղորդում է, որ Nokia-ն սկսում է Symbian Anna համակարգով աշխատող առաջին Nokia E6-ի և Nokia X7 սմարթֆոնների տարածումը։
Nokia X7-ը հասանելի կլինի Եվրոպայում, Ասիայում, այդ թվում Չինաստանում, Հնդկաստանում և այլ ասիական երկրներում, իսկ E6-ը հասանելի կլինի նաև Մերձավոր Արևելքի երկրներում և Աֆրիկայում։
Ինչպես վերջերս հայտնել էր Հայաստանի «Nokia» բջջային հեռախոսների կենտրոնի վաճառքի տնօրեն Վազգեն Բախշեցյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցին, Nokia E6 հեռախոսները Հայաստան կբերվեն 2011-ի հունիսին, իսկ X7 հեռախոսները դեռևս չեն սպասվում Հայաստանում։
Nokia-ն նկարագրում է Symbian Anna օպերացիոն համակարգը որպես երկար սպասված, ավելի արագ աշխատող և ավելի լավ համակարգված։
Nokia E6-ն ունի 8 MB ներքին հիշողություն և մինչև 32 GB լրացուցիչ հիշողության հնարավորություն։ Հեռախոսը աշխատում է առանց լիցքավորման 7 ժամ 30 րոպե։ Այն աշխատում է 2G/3G ցանցերում, ինչպես նաև ունի WiFi անլար կապին միանալու հնարավորություն։ Ֆոտոխցիկը 8 մեգապիքսել է։
Nokia X7-ը Nokia E6-ի պես աշխատում է Symbian Anna համակարգով։ Հեռախոսն իր ֆունկցիաներով զվարճանքի համար է։ Այն ունի 8 մեգապիքսել ֆոտոխցիկ, 8 GB հիշողության քարտ և ապահովում է մինչև 32 GB լրացուցիչ հիշողություն։ Կարող է միանալ 2G/3G ցանցի և անլար WiFi ցանցի։

Официальный блог Nokia сообщает, что Nokia начала распространять первые смартфоны Nokia E6 и Nokia X7, базирующиеся на системе Symbian Anna.
Nokia X7 будет доступен как в Европе, так и в азиатских странах – Китае, Индии и др., а E6 – еще и в странах Ближнего Востока и Африки.
Телефоны Nokia E6 поступят в Армению в июне 2011 года, а ввоза X7 пока не ожидается, сообщил в недавней беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net директор по продажам мобильных телефонов «Nokia» центра компании в Армении Вазген Бахшецян.
Операционную систему Symbian Anna Nokia представляет, как систему, которую долго ждали и которая быстрее работает.
Nokia E6 обладает внутренней памятью 8 MB и возможностью ее увеличения до 32 GB. Телефон может работать без подзарядки 7 часов 30 минут. Он работает в сетях 2G/3G, а также имеет возможность беспроводного подключения к WiFi. Оснащен фотокамерой 8 МР.
Nokia X7 также работает в системе Symbian Anna. По своим функциям телефон создан для развлечений. Оснащен фотокамерой 8 МР, картой памяти 8 GB и возможностью увеличения до 32 GB. Он работает в сетях 2G/3G, а также имеет возможность беспроводного подключения к WiFi.