BarCamp Yerevan 2011-ին մնացել է 4 օր։ Երիտասարդական ՏՏ ոլորտի չկոնֆերանսի կազմակերպիչները վերջին պատրաստություններն են տեսնում։
Չկոնֆերանսի կազմակերպիչներից Արփինե Գրիգորյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ բացի բուն չկոնֆերանսի պրեզենտացիաներից, GNU Linux install fest-ից, որն ընթանալու է չկոնֆերանսին զուգահեռ, անցկացվելու է նաև աշխատանքային տոնավաճառ:
Արփինե Գրիգորյանի խոսքով, BarCampYerevan 2011-ի ժամանակ կլինի մի սենյակ, որտեղ տարբեր ընկերություններ կթողնեն իրենց թափուր աշխատատեղերի մասին հայտարարություններ, իսկ հետաքրքրվողներն էլ համապատասխանաբար կթողնեն ռեզյումեներ. «Քանի որ ԲարՔեմփին հավաքվում են ՏՏ ոլորտի երիտասարդ մասնագետներ ու նրանցից շատերն աշխատանքի կարիք ունեն և ընկերություններ, որոնք լուրջ մասնագետների կարիք ունեն, մենք մտածեցինք, որ պետք է կապեր ստեղծել նրանց միջև։ Մենք որոշ ընկերությունների հրավեր ենք ուղարկելու ԲարՔեմփյան փոքրիկ աշխատաշուկայի մասին։ Խրախուսում ենք հենց ՏՏ ոլորտի կազմակերպությունների մասնակցությունը»։
BarCampYerevan 2011-ի հատուկ հյուրերն են՝ «Վիմպելկոմ» ընկերության ԱՊՀ երկրներում հասարակության հետ կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Արտյոմ Մինեևը և բրենդ հաղորդակցությունների մենեջեր Եկատերինա Տուրցևան, Livejournal ցանցի հայտնի բլոգեր Դմիտրի Չերնիշև (mi3ch), Օպերա սոֆթվեր ընկերությունից ստանդարտների տնօրեն Չարլզ ՄըքՔադիվիլը (chaals) և հաղորդակցության մենեջեր Վլադիմիր Իսաևը, բաժինների տեխնիկական և սոցիալական զարգացման գծով մասնագետ Ադրիանուս Վերմենհովեն և Բի-բի-սիի հաղորդավար և լրագրող Փունեհ Ղոդուսին։

До BarCamp Yerevan 2011 осталось 4 дня. Организаторы молодежной конференции в сфере ИТ готовятся к открытию. Организатор неконференции Арпине Григорян сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net, что кроме презентации GNU Linux install fest, проходящей параллельно с неконференцией, будет проведена ярмарка работ. По словам Арпине Григорян, во время проведения BarCamp Yerevan 2011 будет отдельная комната, в которой различные компании разместят свои объявления о вакансиях, а желающие смогут оставить свои резюме: “Поскольку здесь соберутся молодые специалисты, большинство из которых не имеют работы, а также компании, нуждающиеся в качественных специалистах, мы должны организовать их встречу”. Особыми гостями BarCamp Yerevan 2011 будут руководитель департамента по связям с общественностью стран СНГ компании “Вымпелком” Артем Минеев и менеджер бренд-сообщений Екатерина Турцева, известный блогер сети Livejournal Дмитрий Чернышев (mi3ch), директор стандартов компании Opera SoftwareНевил МакКети (chaals) и менеджер сообщений Владимир Исаев. BarCampYerevan 2011 состоится в Ереване в Американском университете.
Официальный тег BarCamp Yerevan 2011 – #barcampevn11.
BarCamp – это неконференция на тему ИТ, интернета и новых медиа. А называется неконференцией потому, что мероприятие проходит в неформальной обстановке, что обеспечивает свободный обмен идеями и мнениями. В этом году проведению BarCamp Yerevan 2011 содействуют компания “АрменТел”, общественная организация “Интерньюс”, компания Opera Software и PanARMENIAN Media.