Հունիսի 3-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում «Երևանյան Հեռանկարներ» 12-րդ երաժշտական միջազգային փառատոնի շրջանակներում կայանալու է բրիտանական «King’s Singers» խմբի համերգը: Հեղինակավոր «Գրեմմի» մրցանակի արժանացած այս խումբն իր ստեղծագործական ճանապարհին սահմանել է մի շարք ռեկորդներ թե' համերգային, թե' կրթական ծրագրերի ծավալով, որոնց աշխարհագրությունն ընդգրկում է ողջ մոլորակը, և' թե 2 միլիոն օրինակ կազմող տպագիր երաժշտական նյութի վաճառքով:
«King’s Singers»-ը երևանյան իր առաջին այցի առթիվ պատրաստել է հազվագյուտ հարուստ ծրագիր. համերգի առաջին բաժնում կհնչեն միջնադարյան և ժամանակակից կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ, իսկ երկրորդ մասում` կներկայացվեն հանրահայտ The Beatles, Queen խմբերի սիրված երգերը յուրահատուկ մատուցմամբ:
«King’s Singers» խումբը կազմավորվել է 1960-ական թվականներին: Այն հանդիսանում է Անգլիայի թագավորական ընտանիքի միջոցառումների հյուրը: Խումբն իր պատմության ընթացքում կատարել է ավելի քան 150 ձայնագրություններ, կատարել դասական կոմպոզիտորների ավելի քան 200 ստեղծագործություններ, իսկ 2009 թ-ին արժանացել «Գրեմմի» մրցանակի: Փառատոնի աջակիցն է ՀՀ մշակույթի նախարարությունը:

3-го июня в концертном зале «Арам Хачатурян» в рамках 12-го международного музыкального фестиваля “Ереванские перспективы” состоится концерт британской группы «King’s Singers». Удостоенная престижного приза “Гремми” группа за время своей деятельности установила ряд рекордов по объему, как концертных, образовательных программ, география которых охватывает почти всю планету, так и по реализации изданных тиражом в 2 миллиона экземпляров музыкальных материалов.
По поводу своего первого визита в Армению «King’s Singers» подготовила разнообразную программу выступления: в первой части концерта прозвучат произведения средневековых и современных композиторов, а во второй части будут представлены в новой интерпретации полюбившиеся песни всемирно известных групп The Beatles и Queen.
Группа «King’s Singers» создана в 1960 году. Она является гостем на торжественных мероприятиях английской королевской семьи. Группой за всю историю своего существования сделано 150 записей, исполнено более 200 произведений классических композиторов, а в 2009 году она удостоилась премии “Гремми”.