Ստամբուլի «Շիշլի» հայկական շախմատային ակումբը նվաճել է Թուրքիայի թիմային առաջնության եզրափակիչ ուղեգիր: Հայ շախմատիստները գրոսմայստեր Հրանտ Մելքումյանի գլխավորությամբ հաղթանակներ է տարել «Թաքսիմ» (5:3) և «Օզել Դենիզ Ադին» (7.5:0.5) թիմերի նկատմամբ:
Եզրափակիչ պարտիաները կայանալու է հուլիսի 3-10-ը Քոնյա քաղաքում:
Երևանում ավարտվել է 2011-ի քաղաքի առաջնությունը: Հաղթող է դարձել գրոսմայստեր ԼևոնԲաբուջյանը, որը 9 հնարավորից հավաքել է 8.5 միավոր: Նա առաջ է անցել Հովհաննես Գաբուզյանից, Տիգրան Պետրոսյանից և Աշոտ Նադանյանից 2.5 միավորով:
Գրոսմայստեր Տիգրան Պետրոսյանը ԿԻԻՏ համալսարանի գավաթի խաղարկությունում, որն ընթանում է հնդկական Բխուբենսվեր քաղաքում, 5 տուրերից հետո ունի 4 միավոր: Պետրոսյանն առաջատարից` Չադրան Պաչանատանից ետ է մնում 1 միավորով, հաղորդում է armchess.am-ը:

Sisli Armenian club of Istanbul celebrated victories in the last two matches of the Turkish Team Championship semi-final. The Armenian chess players led by GM Hrant Melkumyan defeated Taksim (5:3) and Ozel Deniz Adi (7.5:0.5) clubs.
Thus, Sisli has qualified for the championship final due from July 3 to 10, 2011, in Konya, armchess.am reported.
GM Levon Babujian has scored 8.5 points out of 9 possible and won the champion’s title at Yerevan Chess Championship, passing ahead of his nearest rivals FM Hovhannes Gabuzyan, Tigran Petrosian and IM Ashot Nadanian by 2.5 points.
GM Tigran Petrosian has scored 4 points out of 5 possible at the 3rd Orissa International GM Open Chess Tournament – KiiT CUP 2011- taking place in India. Petrosian is one point behind leader GM Chandran Pachanathan.