Այսօր Հայաստանում Ռոսհամագործակցության ներկայացուցչությունում կայացավ կլոր սեղան «Տեղեկատվական և կոմունիկացիոն տեխնոլոգիաները կրթության մեջ. զարգացման հեռանկարները» թեմայով:
Իրենց զեկույցներով հանդես եկան «ՆՏԲ Սոֆտ»-ի ավտոմատացման բաժնի տնօրեն Կիրիլ Գոլցովը, Մոսկվայի ֆինանսա-արդյունաբերական ակադեմիայի կոնտենտի և տեխնոլոգիայի ամբիոնի վարիչ, տնտեսագիտական գիտությունների թեկնածու Անաստասիա Օժգիխինան և զարգացման ամբիոնի վարիչ Գրիգորի Ավետովը:
Կլոր սեղանի շրջանակներում անցկացվեց վեբինար (հատուկ տեսակ վեբ-կոնֆերանսների)՝ «Կրթության կազմակերպչական սխեմաներ ինտերնետի միջոցով` ավագ դպրոցում» թեմայով, որը վարեց մանկավարժական գիտությունների դոկտոր, տեխնիկական գիտությունների թեկնածու, պրոֆեսոր, ՄՖԱԱ էլեկտրոնային մանկավարժության ամբիոնի վարիչ Ալեքսանդր Անդրեևը:
Կլոր սեղանի շրջանակներում անցկացվելու է «Երիտասարդություն և կրթություն» կոչվող վիկտորինա: Վիկտորինան կվարի Գրիգորի Ավետովը:

2 Июнь 2011 - 08:05 AMT
2-го июня в представительстве Россотрудничества Армении состоялся круглый стол на тему “Организационные схемы обучения через Интернет в высших школах”.
С докладами выступили директор департамента СОУ автоматизации “НТБ Софт” Кирилл Гольцов, заведующий кафедрой контента и технологий Московской финансово-промышленной академии, кандидат экономических наук Анастасия Ожгихина и директор департамента развития МФПА Григорий Аветов.
В рамках круглого стола был проведен вебинар (особый тип веб-конференций) на тему “Организационные схемы обучения через интернет в высших школах”, который провел доктор педагогических наук, кандидат технических наук, профессор, заведующий кафедрой электронной педагогики МФПА Александр Андреев.
В рамках круглого стола также будет проведена викторина “Молодежь и образование”. Ее проведет Григорий Аветов. Участники семинара – преподаватели вузов, директора школ и учителя.