Հունիսի 2-ին կայացել է Համահայկական խաղերի միջազգային հանձնաժողովի գործադիր կոմիտեի նիստը, որում քննարկվել են կազմակերպչական հարցեր:
Նիստի ժամանակ ընդունվել է հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Գրիգորյանի հրաժարականը: Այդ պաշտոնում նրան փոխարինելու է Հայաստանի Վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանը:
Համահայկական խաղերը մեկնարկում են 2011-ի օգոստոսի 13-ին, խաղերի ծրագրի մեջ մտնում են 10 մարզաձևեր: Մասնակիցների համար հայտերի ընդունման վերջին ժամկետը հուլիսի 15-ն է, մրցումների վիճակահանությունը կայանալու է օգոտոսի 8-ին, այդ որոշումն ընդունվել է մայիսի 30-ին:

2 июня состоялось заседание исполкома международного комитета Панармянских Игр, в котором были обсуждены организационные вопросы.
Во время заседания также была принята отставка президента комитета Армена Григоряна. На этом посту его заменит президент Контрольной палаты Армении Ишхан Закарян.
Панармянские Игры стартуют 13 августа 2011 года, в программу игр входит 10 видов спорта. Окончательный срок принятия заявок для участников – 15 июля, жеребьевка состязаний пройдет за 5 дней до старта игр – 8 августа, это решение было принято 30 мая.