Այս այցը մեծ խթան կհանդիսանա, որպեսզի նրանք մյուս անգամ հանդես գան Հայաստանում հայկական երգացանկով: «Մենք միշտ նոր երաժշտական համարներ ենք ընդգրկում մեր երգացանկում»: Խումբը իր գրավականը համարում է այն, որ նրանց ձայնը անհնար է շփոթել որևէ այլ խմբի հետ: Հայաստանին ամենամոտը եղել են Երուսաղեմում և այնտեղ ծանոթացել հայ եկեղեցական երաժշտության հետ: Խումբը այժմ ծանոթանում է հայ հոգևոր երաժշտության հետ:
«Երևանյան հեռանկարների» շրջանակներում խումբը կներկայացնի հազվագյուտ հարուստ ծրագիր. համերգի առաջին բաժնում կհնչեն միջնադարյան և ժամանակակից կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ, իսկ երկրորդ մասում` կներկայացվեն հանրահայտ The Beatles, Queen խմբերի սիրված երգերը յուրահատուկ մատուցմամբ: Խումբը ամեն համերգի հանդես է գալիս տարբեր երգացանկով: «Մենք ժամանակ չունենք շատ շրջելու Երևանով, սակայն մենք հույս ունենք կրկին Հայաստան գալ»,- ասաց խմբի անդամներից մեկը:
The king’s singers խումբը հիմնվել է 1968թ-ին, որի անդամները Քեմբրիջի համալսարանի թագավորական քոլեջի ուսանողներն էին: 42 տարիների ընթացքում փոխել է 22 երգիչ, վերջին կատարողը հայտնվել է կես տարի առաջ: Նրանց երգացանկի մեջ մտնում են բոլոր ժամանակաշրջաններիի մեղեդիները, ինչպես նաև ազգային երաժշտություն, սակայն նրանց սիրած երաշտությունն է միջնադարյան ռադրիգալները: Այն հանդիսանում է Անգլիայի թագավորական ընտանիքի միջոցառումների հյուրը: Խումբն իր պատմության ընթացքում կատարել է ավելի քան 150 ձայնագրություններ, կատարել դասական կոմպոզիտորների ավելի քան 200 ստեղծագործություններ, իսկ 2009 թ-ին արժանացել «Գրեմմի» մրցանակի: Հանդես են գալիս առանց նվագակցության:

Это посещение послужит стимулом для того, чтобы во время следующего приезда в Армению группа выступила с армянским репертуаром: “В наш репертуар мы всегда включаем новые музыкальные номера”. Залогом своего успеха группа считает свои голоса, которые нельзя перепутать с голосами ни одной другой группы. В Иерусалиме они впервые познакомились с армянской церковной музыкой. Сейчас группа занята активным изучением армянской духовной музыки.
В рамках “Ереванских перспектив” группа представит насыщенную программу: в первой части концерта прозвучат произведения средневековых и современных композиторов, а во второй части будут представлены в новой интерпретации полюбившиеся песни всемирно известных групп The Beatles и Queen. На каждом концерте группа предстает с новым репертуаром. “Из-за нехватки времени мы не можем дольше остаться в Ереване, но мы надеемся, что вновь посетим Армению”, – сказал один из членов группы.
Группа «King’s Singers» основана в 1968 году студентами королевского колледжа Кембриджского университета. За 42 года существования в группе поменялось 22 певца, последний новичок пришел в группу полгода назад. В настоящее время «King’s Singers» регулярно приглашаются на торжественные мероприятия английской королевской семьи.
Группой за всю историю своего существования сделано 150 записей, исполнено более 200 произведений классических композиторов, а в 2009 году она удостоилась премии “Гремми”. Она выступает без аккомпанемента.