Վաղը` հունիսի 4-ին կսկվի BarCamp Yerevan 2011 չկոնֆերանսը: Կազմակերպիչներից Արփինե Գրիգորյանը տեղեկացրեց PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին, որ նախապատրաստական աշխատանքները գրեթե ավարտված են: «Մեր հատուկ հյուրերի մեծ մասն արդեն ժամանել է Երևան: Այսօր երեկոյան կազմակերպիչները, կամավորեները, հյուրերը և նրանք, ովքեր պատրաստվում են ներկայացումներ անել կարող են գալ Friends բար ծանոթանալու, շփվելու և պատրաստելու միջոցառմանը»,- ասաց Արփինե Գրիգորյանը:
«BarCamp շարժումը շատ արագ ճանաչվածություն է ձեռք բերում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և նոր մեդիաների մասնագետների շրջանում: Դա զարմանալի չէ, քանի որ «չկոնֆերանսի» ձևաչափը հավասարեցնում է կորպորացիաների ղեկավարներին և շարքային օգտագործողներին, սկսնակ և հազարավոր ընթերցող ունեցող բլոգերներին: Մենք արժևորում ենք BarCamp-ի ազատ ստեղծագործ ոգին` այստեղ ողջունելի են օրիգինալ գաղափարներ և չկա կեղծ հեղինակությունների հանդեպ արձանագրային պաշտում», – նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Մեզ հետաքրքիր է բարքեմփային շարժումը, քանի որ այն մարդկանց այլընտրանքային լրատվության ռեսուրսների հնարավորություններն ու զարգացումները անկաշկանդ մթնոլոտում քննարկելու հնարավորություն է տալիս: Բարքամփի ձևաչափի օգնությամբ երիտասարդները, որոնց մեծ շատ են նաև լրագրողները տեղեկանում են ինտերնետային տեխնոլոգիաների վերջին զարգացումներին»,- ասում է Մամուլի աջակցության Ինտերնյուս հասարակական կազմակերպության գործադիր տնօրեն Նունե Սարգսյանը:

BarCamp Yerevan 2011 informal conference will kick off on June 4. Organizer of the non-conference Arpine Grigoryan told a PanARMENIAN.Net reporter that preparatory works are almost completed.
“Basically, our special guests have already arrived in Yerevan. Organizers, volunteers, guests, as well as those, who prepared presentations, can visit Friends bar to socialize and get prepared for the event,” said Grigoryan.
ArmenTel company, Internews NGO through the financial support of USAID, Deem Communications and Opera Software companies, as well as PanARMENIAN Media assist organization of BarCamp Yerevan 2011.
“BarCamp movement has become popular among IT and media specialists. It is not strange, since its informal format equalizes heads of corporations and ordinary users, as well as bloggers,” said Spokeswoman of ArmenTel CJSC Anush Begloyan.
“We are interested in BarCamp, since it provides with alternative information resources and gives an opportunity to discuss their development in an informal atmosphere,” said Executive Director of Internews Nune Sargsyan.
BarCampYerevan 2011 will be held in the American University of Armenia on June 4-5. Official tag of BarCampYerevan 2011 is #barcampevn11.