Այս օրերին Օրանժ Թենիս ակումբում անցկացվում են ՀՀ Թենիսի ֆեդերացիայի առաջնության մինչև 10,12,14,16 տարեկան տարիքային խմբերի խաղերը, որոնց մասնակցում են 111 պատանի թենիսիստներ: Այս տարիքային խմբերի խաղերը կավարտվեն հունիսի 9-ին, ժամը 12-ին կսկսվի վերջին եզրափակիչը, որին կհաջորդի մասնակիցների մրցանակաբաշխությունը:
Ֆեդերացիայի առաջնության կանանց և տղամարդկանց խաղերը կանցկացվեն հունիսի 7-10-ը:
Մրցաշարի գլխավոր մրցավարն է «white badge» վարկածով մրցավար Գրիգոր Դավթյանը:
Ֆեդերացիայի առաջնությունն անցկացվում է յուրաքանչյուր տարի այս ժամանակահատվածում, իսկ աշնանն անցկացվում է ՀՀ Թենիսի առաջնություն: Այս մրցաշարերը կազմում եմ հայ թենիսիստների դասակարգումը, հաղորդում է Հայաստանի Թենիսի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

В теннисном клубе “Orange Fitness” проходит чемпионат Федерации тенниса Армении до 10,12,14,16 лет. В чемпионате принимают участие 111 юных теннисистов. 9 июня состоятся финальные встречи, после которых состоится церемония награждения.
Женский и мужской чемпионаты пройдут 7-10 июня, а матчи будет судить арбитр по версии “white badge” Григор Давтян, PanARMENIAN.Net передали в пресс-службе Федерации тенниса Армении.
Чемпионат Федерации проводится каждый год в этом сезоне, а чемпионат страны состоится осенью. По итогам этих двух турниров составляется рейтинг армянских теннисистов.