Հունիսի 8-ին Երևանի Սիրահարների այգում տեղի կունենա Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդի ծննդյան օրվան նվիրված միջոցառում:
Միջոցառման ընթացքում հյուրերը հնարավորություն կունենան նաև տեսնել Հայաստանի Պարալիմպիկ կոմիտեի ֆոտոցուցահանդեսը, որը կներկայացնի հայաստանյան պարալիմպիկների առօրյան ու սպորտային հաջողությունները:
Այս անգամ Հայաստանի պարալիմպիկ թիմը BMI բրիտանական ավիաընկերության կողմից կստանա երկու ավիատոմս՝ այս ամառ Լոնդոնում Պարալիմպիկ խաղերի ընտրական խաղերին մասնակցելու համար:
Բրիտանական դեսպանատունը առաջին անգամը չէ, որ աջակցում է Հայաստանի պարալիմպիկներին. 2010 թվականի մայիսի 2-ին Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվեց «Բարեգործական սպորտային մղոնը»: Այդ օրը 60 հոգուց բաղկացած մի խումբ, այդ թվում նաև Մեծ Բրիտանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլը, վազելով, քայլելով կամ անվասայլակով անցան Մատենադարանից մինչև Հանրապետության հրապարակ` մոտ մեկ մղոն կամ 1,6 կիլոմետր: Դրանից հետո Լոնսդեյլը ՀՀ Պարալիմպիկ Կոմիտեի նախագահ Հակոբ Աբրահամյանին 1 միլիոն դրամի չեկ հանձնեց:

7 Июнь 2011 - 12:14 AMT
8 июня в парке “Влюбленных” в Ереване пройдет мероприятие, посвященное юбилею королевы Великобритании Елизаветы второй.
Во время мероприятия пройдет фотовыставка Паралимпийского комитета Армении, и будут показаны спортивные достижения армянских паралимпийцев.
Армянская паралимпийская команда от британской авиакомпании BMI получит два авиабилета для участия в отборочных играх на лондонские паралимпийские игры.
Посольство Великобритании не первый раз помогает армянским паралимпийцам, в мае 2010 года состоялась программа ''Благотворительная спортивная миля''. Тогда группа из 60 человек, включая посла Великобритании Чарльза Лонсдейла прошли шагом, пробежали и проехали на колясках 1,6 км от Матенадарана до Площади Республики. Затем Лонсдейл вручил чек на 1 миллион драмов президенту Паралимпийского комитета РА Акопу Абрамяну.