Հունիսի 8-ին Երևանի Սիրահարների այգում տեղի կունենա Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդի ծննդյան օրվան նվիրված միջոցառում:
Միջոցառման ընթացքում հյուրերը հնարավորություն կունենան նաև տեսնել Հայաստանի Պարալիմպիկ կոմիտեի ֆոտոցուցահանդեսը, որը կներկայացնի հայաստանյան պարալիմպիկների առօրյան ու սպորտային հաջողությունները:
Այս անգամ Հայաստանի պարալիմպիկ թիմը BMI բրիտանական ավիաընկերության կողմից կստանա երկու ավիատոմս՝ այս ամառ Լոնդոնում Պարալիմպիկ խաղերի ընտրական խաղերին մասնակցելու համար:
Բրիտանական դեսպանատունը առաջին անգամը չէ, որ աջակցում է Հայաստանի պարալիմպիկներին. 2010 թվականի մայիսի 2-ին Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվեց «Բարեգործական սպորտային մղոնը»: Այդ օրը 60 հոգուց բաղկացած մի խումբ, այդ թվում նաև Մեծ Բրիտանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլը, վազելով, քայլելով կամ անվասայլակով անցան Մատենադարանից մինչև Հանրապետության հրապարակ` մոտ մեկ մղոն կամ 1,6 կիլոմետր: Դրանից հետո Լոնսդեյլը ՀՀ Պարալիմպիկ Կոմիտեի նախագահ Հակոբ Աբրահամյանին 1 միլիոն դրամի չեկ հանձնեց:

On June 8, Yerevan’s Lovers Park will host an event to mark the jubilee of Queen Elizabeth II.The event will feature Armenian National Paralympic Committee exhibit, highlighting sport achievements of Armenian Paralympians.
BMI British airline will cover Armenian team’s flight costs to London for the latter’s participation in London 2012 Paralympic Games.
UK Embassy in Armenian has repeatedly extended assistance to Armenian Paralympians. Thus, on May 2 , the British Embassy, and the British Council, in partnership with the Armenian National Paralympics Committee, took to the streets of Yerevan as part of the Sport Relief Mile. Armenian people were invited to participate by joining Ambassador Charles Lonsdale in running/walking/wheel chairing a Mile to raise money for the Armenian National Paralympics Committee.