Մոնտենեգրոյի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականի մարզիչ Դուշան Վլայսավլևիչը Հայաստանի հավաքականի հետ արտագնա խաղում 4:1 հաշվով կրած պարտությունից հետո խոստովանել է, որ Հայաստանն ավելի լավ խաղ ցուցադրեց, քան իր թիմը:
«Բայց դրա հետ մեկտեղ ես չեմ քննադատում մեր խաղը: Մենք բավական երկար ճանապարհ էինք անցել Անդորրայից մինչև Հայաստան և կես օր կորցրել էինք. խաղի ժամանակ երևում էր, որ մարզիկները հոգնած են: Նրանք շատ դանդաղ էին գործում, և փոխարինման դուրս եկած մարզիկները նույնպես ոչինչ չկարողացան փոխել խաղում», – ասել է Վլայսավլևիչը:
Մոնտենեգրոյի մարզիչը նշել է, որ առաջին գոլն ընդունեցին դարպասապահի սխալից հետո, և թիմը թևաթափ եղավ: Հանդիպումից մեկ օր առաջ՝ նախքան խաղը կայացած մամլո ասուլիսում նա Եվրոպայի 2013 թվականի առաջնության ընտրական մրցաշարի 3-րդ խմբից հաղթող ճանաչվելու հարցում իրենց հիմնական հակառակորդը Չեխիային էր համարում: Հայաստանի ընտրանու հետ խաղից հետո նա ստիպված է խոստովանել, որ Հայաստանի հավաքականն ի զորու է անակնկալներ մատուցել հակառակորդներին:

8 Июнь 2011 - 06:12 AMT
Наставник молодежной сборной Черногории по футболу Душан Влайсавлевич после гостевого поражения от сборной Армении со счетом 4:1 , признался, что Армения показала более хорошую игру, чем его команда.
“Но, при этом, я не критикую нашу игру. Мы очень долгую дорогу прошли из Андорры в Армению и потеряли полтора дня, и во время игры было видно, что ребята устали. Они действовали очень медленно, и игроки, вышедшие на замену, тоже не смогли что-то изменить в игре”,- сказал Влайсавлевич.
Наставник Черногории отметил, что первый гол получили после ошибки голкипера, и команда сломалась. За день до игры, во время предматчевой конференции он основным их соперником за выход из 3 группы отборочного турнира Чемпионата Европы 2013 года считал Чехию. После игры с армянской командой был вынужден признать, что сборная Армении в силах преподнести сюрпризы соперникам.