Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականի հարձակվող Գևորգ Բադալյանը Չեռնոգորիայի հավաքականի հետ հանդիպումը գերազանց է գնահատում: «Մենք արեցինք ամեն ինչ, որպեսզի հաղթենք, բոլորն էլ հոյակապ խաղացին և արժանի հաղթանակ տարան: Հակառակորդը թույլերից չէր, պարզապես մենք լավ էինք նախապատրաստվել»,- Չեռնոգորիայի հանդեպ 4:1 հաշվով վստահ հաղթանակից հետո PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել Բադալյանը:
Ֆուտբոլիստը գտնում է, որ ԵԱ-2013 ընտրական մրցաշարի 3-րդ խումբը դյուրին չէ, միայն Անդորրան է ընդհանուր ֆոնին շատ թույլ: «Մեզ համար դժվար կլինի Չեխիայի հավաքականի հետ հանդիպումը, իսկ Ուելսը, կարծում եմ, կխաղա Չեռնոգորիայի նմանությամբ, բայց, իհարկե, կփորձենք անել ամեն ինչ, որպեսզի խմբում առաջին տեղը զբաղեցնենք և դուրս գանք փլեյ-օֆ»,- նշել է Բադալյանը:
Հավաքականի կիսապաշտպան Մասիս Ոսկանյանը գտնում է, որ իրենք շատ լավ էին խաղում, և հակառակորդն իրենց ֆոնին բոլորովին նկատելի չէր: «Մենք պարզապես անում էինք այն, ինչ ուզում էինք: Մեր հավաքականը շատ լավն է, բոլորն էլ տեսան, թե մենք ինչպես կարող ենք խաղալ: Պայքարելու ենք յուրաքանչյուր խաղում և ջանալու ենք հաղթող դուրս գալ խմբից»,- ասել է նա:

8 Июнь 2011 - 07:20 AMT
Нападающий молодежной сборной Армении Геворг Бадалян игру со сборной Черногории оценил на отлично. “Мы сделали все, чтобы победить, все сыграли великолепно и достойно одержали победу. Соперник был не из слабых, просто мы были хорошо подготовлены”,- после уверенной победы над сборной Черногории со счетом 4:1 корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал Бадалян.
Футболист считает, что 3 группа отборочного этапа ЧЕ-2013 не из легких, лишь Андорра на общем фоне очень слабая. “Нам будет трудно со сборной Чехии, а Уэльс, думаю, будет играть, как и Черногория, но, конечно, будем стараться сделать все, чтобы заняли в группе первое место и вышли в плей-офф”,- отметил Бадалян.
Полузащитник сборной Масис Восканян считает, что они сыграли очень хорошо, и соперник на их фоне совсем не был заметен. “Мы просто делали, что хотели. У нас очень хорошая сборная, все увидели, как мы можем играть. Будем бороться в каждой игре и стараться выйти из группы”.