Գրոսմայստեր Հրայր Սիմոնյանը Իներնետային շախմատային ակումբի կազմակերպած կայծակնային խոշոր մրցաշարում հասավ մինչև եզրափակիչ մրցախաղ, որտեղ 3:3 հաշվով ավարտեց պայքարը ամերիկացի ճանաչված գրոսմայստեր Հիկարու Նակամուրայի հետ: Միայն լրացուցիչ պարտիաներից հետո Նակամուրան հաղթեց նվազագույն` 4,5:3,5 հաշվով: Սիմոնյանին բաժին հասավ երկրորդ մրցանակը:
Շատ հաջող հանդես եկավ նաև Հայաստանի չեմպիոն գրոսմայստեր Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, որը միայն կիսաեզրափակիչում զիջեց նույն Նակամուրային:
Ութ լավագույնների մեջ տեղ գրավեց ևս մեկ հայ շախմատիստ` միջազգային վարպետ Լևոն Ալթունյանը:
Գրոսմայստեր Սերգեյ Մովսիսյանը Չեխիայի Հուստոպեչ քաղաքում անցկացված արագ շախմատի մրցաշարում 9 հնարավորից վաստակեց 7,5 միավոր և նվաճեց երկրորդ մրցանակը: Մովսիսյանը միայն կես միավորով ետ մնաց հաղթողից` չեխ գրոսմայստեր Վիկտոր Լազնիչկայից, հաղորդում է armchess.am-ը:

Armenian grandmaster Hrair Simonian made it to the finals of the blitz open organized by Internet Chess Club (ICC), to end his match against the well-known American grandmaster Hikaru Nakamura in a 3:3 tie.
Due to a tiebreaker, Nakamura won 4,5:3,5, with a second prize to go to Simonian.
Current Champion of Armenia, grandmaster Robert Hovhannisyan also had a successful performance, however, losing to Nakamura in semifinals.
Another Armenian representative, international master Levon Altounian entered the top eights of the championship.
Grandmaster Sergei Movsesian scored 7,5 points out of 9 to come 2nd in the rapid chess open held in Hustopece, Czech Republic. Movsesian was only half a point behind the winner, Czech grandmaster Viktor Laznicka, armchess.am reported.