«ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարում է «Beeline երկրներ» ծառայության մեկնարկի մասին:
Գտնվելով Վրաստանի տարածքում, "Mobitel” ցանցի (ապրանքանիշը Beeline) ռոումինգ ծառայությունից օգտվողները հնարավորություն ունեն ստանալ, ինչպես նաև կատարել զանգեր Վրաստանի և Հայաստանի բոլոր բջջային և ֆիքսված հեռախոսահամարներին միասնական սակագնով` 69 դրամ/րոպե:
«Beeline երկրներ» ծառայությունը գործում է մինչև 2011 թ.-ի սեպտեմբերի 1-ը: Ծառայությունից կարող են օգտվել Beeline բջջային ցանցի բոլոր բաժանորդները` նախապես ակտիվացնելով ռոումինգը:
«Beeline երկրներ» ծառայությունը մեր բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս ամառային արձակուրդների շրջանում Վրաստանում գտնվելիս շփվել հարազատների և մտերիմների հետ`միասնական մատչելի սակագնով: Մեր հաճախորդները հետագայում նույնպես կօգտվեն մեր ծառայությունների առավելություններից այն երկրներում, որտեղ ներկայացված է Beeline ապրանքանիշը», – նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Beeline երկրներ» ծառայության ակտիվացումն անվճար է: Այն ակտիվացնելու համար բջջային հեռախոսից պետք է հավաքել *555# հրահանգը: Ծառայությունն ակտիվ է 10 օր, որից հետո բաժանորդը կրկին կարող է անվճար ակտիվացնել այն: Ծառայության համար բաժանորդավճար նախատեսված չէ:

8 Июнь 2011 - 11:45 AMT
«АрменТел» объявляет о запуске услуги «Странa Beeline», пользователи которой, находясь в роуминге в сети §Mobitel» (бренд Beeline) на территории Грузии, получают возможность принимать звонки, а также звонить на все мобильные и фиксированные номера Армении и Грузии по единой цене – 69 драмов за минуту разговора.
Услуга «Странa Beeline» действует до 1 сентября 2011 года. Воспользоваться ею могут все абоненты мобильной сети Beeline, предварительно активировав услугу роуминга.
«Услуга «Странa Beeline» позволит нашим абонентам, находящимся в сезон летних отпусков в Грузии, общаться с родными и близкими по доступному единому тарифу. Наши клиенты будут и далее пользоваться всеми преимуществами услуг Beeline в странах присутствия компании», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Подключение к услуге «Странa Beeline» бесплатно, для этого следует набрать на мобильном телефоне команду *555#. Срок действия услуги – 10 дней, по истечении которых абонент может бесплатно активировать услугу снова. Абонентская плата за услугу не предусмотрена.