Հունիսի 8-12-ը Իրանի Իսլամական Հանրապետության մշակութային ժառանգության, ձեռարվեստի և զբոսաշրջության կազմակերպությունը Թեհրանում կազմակերպում է ձեռարվեստի միջազգային ցուցահանդես: Ցուցահանդեսին Հայաստանից մասնակցում են Մ.Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի ինստիտուտի մանրանկարչուհի Հասմիկ Պետրոսյանը և Հայաստանի նկարիչների միության անդամ, Երևանի Խ. Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանի դիզայնի և դեկորատիվ – կիրառական արվեստի ամբիոնի վարիչ Անուշ Եղիազարյանը:
Հայաստանցի վարպետները Թեհրանի ձեռարվեստի միջազգային ցուցահանդեսում հանդես կգան թեմատիկ բազմազանություն ունեցող ավանդական գորգերով, գոբելեններով և կարպետներով: Հայ մասնագետների ձեռագործ այս աշխատանքները կրում են ազգային – ավանդական, ժամանակակից – նորարարական շունչ և առանձնանում են յուրօրինակ մտահղացմամբ և տեխնիկական կատարումով:

8-12 июня организация культурного наследия, рукоделия и туризма Исламской Республики Иран организует международную выставку рукоделия. На выставке Армению представляют художница-миниатюрист Института древних рукописей имени М. Маштоца Асмик Петросян и член Союза художников Армении, заведующая кафедрой дизайна и декоративно-прикладного искусства Ереванского государственного педагогического университета им. Х. Абовяна, художница Ануш Егиазарян.
Армянские мастера на международной выставке рукоделия в Тегеране представят традиционные ковры, гобелены и карпеты. Эти изделия ручной работы выполнены в национальном – традиционном и современном – новаторском стиле, они отличаются своеобразной идеей и техникой изготовления.