Armenix հայկական միկրոբլոգային համակարգն այս պահին չի աշխատում։ Armenix-ի համահիմնադիր և ադմինիստրատոր Վարդան Պապիկյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ ծանրաբեռնվածության պատճառով hosting-ը դժվար է աշխատում (loading) և կախվում է։«Սա արդեն 2-րդ դեպքն է այս տարվա մեջ։ Մենք հիմա աշխատում ենք Armenix-ը վերականգնելու ուղղությամբ և հուսանք ամենաուշը այս երեկոյան այն կրկին կաշխատի։ Երբ օգտվողները շատ ակտիվ են լինում, սերվերը ծանրաբեռնվում է»-ասաց Վարդան Պապիկյանը։
Ըստ Վարդան Պապիկյանը 1 տարում հայկական միկրոբլոգն ունի 1400-ից ավելի օգտագործող, որոնցից 40%-ը ակտիվորեն օգտագործում է այն։
«Օրական ունենում ենք 1500-ից ավելի գրառում։ Բացի դրանից, շատ օգտագործողներ ավտոմատ կերպով իրենց tweet-ներն ուղարկում են Armenix, ինչը էլի դժվարացնում է միկրոբլոգի աշխատանքը։ Մենք ժամանակավորապես կանջատենք այդ հնարավորությունը՝ մինչ անցնենք ավելի լավ սերվերի»։

9 Июнь 2011 - 08:25 AMT
Армянский микроблог Armenix на данный момент не работает. Сооснователь и администратор Armenix Вардан Папикян сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что по причине перезагруженности hosting работает с трудом (loading) и часто зависает.
“Это уже второй случай в этом году. Мы работаем над восстановлением Armenix и надеемся, что уже сегодня вечером он заработает в нормальном ритме. Когда пользователи слишком активны, сервер перегружается”, – сказал Вардан Папикян.
По словам Вардана Папикяна, за один год у армянского микроблога появилось более 1400 пользователей, 40% которых активно используют его: “Ежедневно поступает более 1500 записей. Кроме того, многие пользователи автоматически посылают свои tweet на Armenix, что опять же затрудняет работу микроблога. Мы временно отключим эту функцию, до перехода на более совершенный сервер”.