Արաբ, հրեա և հայ արտիստներից բաղկացած The Yuval Ron համույթը հունիսի 9-ին համերգով հանդես կգա Ստամբուլի Sultanahmet Amphitheatre-ում: Համերգը կազմակերվպել է Միջմշակութային երկխոսության պլատֆորմը, Ստամբուլի քաղաքապետարանի մշակութային Ku"ltu"r հաստատությունը, հաղորդում է Today’s Zaman-ը:
Խումբը կազմավորվել է շուրջ մեկ տասնամյակ առաջ, որի նպատակն է մեղմել ազգային, ռասայական, կրոնական և մշակութային տարբերությունները երաժշտության և պարի միջոցով:
Խումբը երկար ճանապարհ է անցել 1999թ-ից սկսած իրենց հոգևոր կատարումներով և հանդիսատեսին մաքուր երաժշտության հետ կապելով: Նրանց երաժշտությունը հնչում է ֆիլմերում, թատրոններում և պարային համարներում:

9 Июнь 2011 - 13:57 AMT
Ансамбль The Yuval Ron, состоящий из армянских, арабских и еврейских артистов, 9-го июня выступит с концертом в Sultanahmet Amphitheatre Стамбула. Концерт организован Платформой межкультурного диалога и Культурным учреждением Ku"ltu"r мэрии Стамбула, сообщает Today's Zaman.
Группа основана около10 лет назад, ее целью является с помощью музыки и танцев смягчить национальные, расистские, религиозные и культурные различия.
Начиная с 1999 года, группа прошла долгий путь. Их музыка звучит в кинофильмах, спектаклях и в танцевальных номерах.