Toshiba-ի Thrive պլանշետը կունենա ամբողջապես նոր դիզայն, ըստ Fast Company-իի։ Այն գալիս է 5 գույնով՝ կանաչ, վարդագույն և կապույտի 3 երանգ։
«Որոշ մարդիկ մտածում են, որ պլանշետներն ընդամենը մեծ էկրան են, բայց Toshiba-ն նպատակ է դրել պլանշետի մեջ ներառել լապտոպների բոլոր հատկանիշները։ Thrive պլանշետն ունի SD-card reader, USB 2.0 և մինի USB մուտք և փոխվող մարտկոց»,- ասել է Fast Company-ին Toshiba-ի թվային արտադրանքների բաժնից Քերի Քոուանը-ը։
Այն կշռում է մոտ 725 գրամ, 10.1 էկրանի լայնությանբ, այն ծանր է և հաստ պլանշետի համար։ Thrive-ի դիզայնը մշակել է Toshiba-ի դիզայն թիմը Տոկիոյում։ Վերջիններս պատասխանատու են Toshiba-ի բոլոր արտադրանքների դիզայնի համար։
«Մենք միանշանակ ամենաբարակ և թեթև պլանշետը չենք, մենք կենտրոնացած ենք օգտակարության շուրջ»,-համաձայնել է Քերի Քոուան-ը։
Thrive պլանշետի վաճառքը կսկսվի հուլիսին։ 8GB Thrive-ը կվաճառվի 430 դոլար, 16GB-ը՝ 450 դոլար և 32 GB-ը՝ 580 դոլար։

10 Июнь 2011 - 08:15 AMT
Планшет Thrive от Toshiba будет иметь совершенно новый дизайн. Согласно Fast Company, он поступит в трех цветах: зеленом, розовом и трех оттенках синего цвета.
“Некоторые думают, что планшеты – это всего лишь экран, но компания Toshiba поставила цель снабдить планшеты всеми свойствам laptop. Планшет снабжен SD-card reader, USB 2.0 и USB мини-входом, съемной батареей”, – сообщил Fast Company директор по мобильному маркетингу Кэрри Коуен из отдела продукции Toshiba.
Он весит 725 граммов, ширина экрана – 10.1. Дизайн Thrive был разработан в Токио дизайнерами компании Toshiba. Они отвечают за дизайн всей продукции, выпускаемой Toshiba.
“Это, конечно, не самый тонкий или легкий планшет, мы сконцентрировали внимание на полезных свойствах устройства”, – сказал Коуен.