Facebook սոցիալական ցանցը գնել է Sofa ընկերությունը, որը զբաղվում է ծրագրային ապահովման նախագծմամբ (Software Design): Այս մասին հաղորդում է TechCrunch-ը։
Հոլանդական այս ընկերությունը հիմնադրվել է 2006-ին և հայտնի է իր Mac համակարգի համար մշակած ծրագրերով և էլ.կառավարման արտադրանքով։ Այժմ նրանց թիմը միանում է Facebook-ին։ Նրանք նախագծում են icon-ներ, մի շարք հայտնի ծրագրերի ինտերֆեյսեր և այլն։
Facebook-ի նախագծման տնօրեն Քեյթ Արոնովիցն ասել է. «Որքան մենք նրանց շատ ենք ճանաչում, այնքան մենք ավելի ենք հասկանում, որ նրանց՝ փոքր թիմերով աշխատելու ձգտումը համընկնում է մեր աշխատելաոճին։ Մենք անհմաբեր սպասում ենք նրանց թիմին»։
Իսկ Sofa ընկերությունն իր բլոգում գրել էր. «Facebook-ը լի է տաղանդներով։ Մեր ընկերության թիմը Ամստերդամից տեղափոխվելու է Պալո Ալտո։ Մենք որոշակիորեն բերելու ենք հոլանդական մշակույթի տարրեր Facebook»։

Компания Sofa, занимающаяся проектированием программного обеспечения (Software Design), приобретена социальной сетью Facebook. Об этом сообщает TechCrunch.
Голландская компания Sofa основана в 2006 году и известна как создатель дизайна программных продуктов и разработчик приложений, программ для системы Mac. Теперь сотрудники Sofa войдут в команду разработчиков Facebook. Они проектируют icon, интерфейсы ряда программ и т.д.
Директор по дизайну Facebook Кейт Ароновиц сказала: “Чем лучше мы их узнаем, тем больше мы понимаем, что их стремление работать в маленькой команде и находить решения сложных проблем соответствует нашему стилю. Мы с нетерпением ждем, когда они присоединятся к нашей команде".
А компания Sofa написала в своем блоге: “Facebook полон талантов. Команда нашей компании переедет из Амстердама в Пало-Альто. Мы в, некотором смысле, внесем элемент голландской культуры в Facebook”.