iTetr Armenian Keyboard iPhone-ների, iPad-ների, iPod-ների համար ծրագիրն օրական մոտ 10 անգամ բեռնվում է iTunes-ից ։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց ծրագիրը ստեղծող ընկերության՝ Funcraft-ի խորհրդատու Նարեկ Մարգարյանը։
Նարեկ Մարգարյանի խոսքով, ծրագիրը գործարկման առաջին շրջանում մեծ բում էր առաջացրել. «Մեր ակնկալածից ավելի եղան արձագանքները։ Տարբեր կարծիքներ ենք լսում ծրագրի մասին, մասնավորապես ասում են, թե ինչ կցանկանային, որ ծրագիրն ունենար, ինչը փոխվեր։ Օրինակ, ցանկանում են, որ ձայնը հնարավոր լինի անջատել: Մենք անգամ զարմացանք, որ բացի ֆոնետիկ ստեղնաշարից թայփրայթերի կարիք էլ կա»։
Funcruft-ի հաջորդ ծրագիրը պետք է լիներ վրացերենով վիրտուալ ստեղնաշարի ստեղծումը։ Սայկայն Նարեկ Մարգարյանի խոսքերով, IOS 5-ի beta տարբերակն աջակցում է վրացերենին, ինչն արդեն անիմաստ է դարձնում վիրտուալ ստեղնաշարի ստեղծումը։
Նարեկ Մարգարյանը տեղեկացրեց նաև, որ ունեն երեք այլ ծրագրերի գաղափարներ, որոնցից մեկը հայկական շուկայի համար կլինի, իսկ մյուս երկուսը՝ ընդհանուր։

Программу iTetr Armenian Keyboard для iPhone, iPad и iPod скачивают с iTunes по 10 раз в день. Об этом сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net консультант компании Funcraft, создающей компьютерные программы, Нарек Маркарян.
По словам Нарека Маркаряна, уже в начале запуска программа имела успех: “Успех превысил ожидания, мы слышали множество мнений о программе. В частности, пользователи говорят о желаемых нововведениях и изменениях в программе. Например, они желают убрать звук. Мы даже удивились, что кроме фонетической клавиатуры есть потребность в typewriter”.
Следующей программой Funcruft должно было быть создание грузинской виртуальной клавиатуры. Однако, по словам Нарека Саркисяна, beta-версия IOS 5 поддерживает грузинский язык, что делает бессмысленным создание грузинской виртуальной клавиатуры.
Нарек Саркисян также заявил, что у них есть идея создания еще трех программ, одна из которых будет создана специально для армянского рынка, две других – для всех.