Ճապոնական Հիրոսիմայի` 2020թ. Օլիմպիական խաղերի անցկացման հայտի կազմակերպչական կոմիտեն հրաժարվել է հայտ ներկայացնել:
Սակայն Ճապոնիան չի կորցրել 2020 թվականին Օլիմպիադան հյուրընկալելու հույսը: Ըստ երևույթին, մրցաշարերի անցկացման հայտ կներկայացնի Տոկիոն: «Ավելի լավ է չմարել ջահը»,- աբստրակտ արտահայտվել է Տոկիոյի քաղաքապետ Շինտարո Իշիհարոն:
Սկզբնապես Հիրոսիման պետք է Նագասակիի հետ համատեղ հայտ ներկայացներ, սակայն քաղաքը հրաժարվեց ֆինանսական խնդիրների պատճառով: Քաղաքապետ Կազումի Մատցուիի խոսքով, քաղաքի վարչակազմը մինչ օրս չի կարողանում մարել 1994 թվականի Ասիական խաղերի անցկացման պարտքերը, հաղորդում է championat.ru-ն:

15 Июнь 2011 - 04:28 AMT
Организационный комитет заявки японской Хиросимы на проведение Олимпийских игр 2020 года отказался от подобной идеи.
Однако Япония не потеряла надежды провести домашнюю Олимпиаду в 2020 году. По всей видимости, заявку на проведение соревнований подаст Токио. “Лучше не тушить факел”, – абстрактно выразился мэр Токио Шинтаро Ишихаро.
Первоначально Хиросима должна была подать совместную с Нагасаки заявку, однако город отказался от этого из-за финансовых проблем. По словам мэра Казуми Матцуи, администрация города до сих пор не может выплатить долги за проведение Азиатских игр в 1994 году, передает championat.ru.