Ռուսաստանի ֆուտբոլի առաջնության 13-րդ տուրում «Կրասնոդարը», որի գույներն է պաշտպանում Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, հանդիպել է «Վոլգայի» հետ:
Արդեն երրորդ րոպեին հաշիվը բացեց Մովսիսյանը, այնուհետև նա դարձավ գոլային փոխանցման հեղինակ: Դա Յուրա Մովսիսյանի երրորդ գոլն էր «Կրասնոդարի» կազմում:
Խաղից հետո «Կրասնոդարի» գլխավոր մարզիչ Սլավոլյուբ Մուսլինն ասաց, որ արագ գոլը թույլ տվեց նրանց պաշտպանվել: «Միայն երկրորդ խաղակեսում մենք սկսեցինք ճնշում գործադրել և ավելի բարձր մակարդակի խաղ ցույց տալ: Մենք առաջնությունում առաջին անգամ երկու անընդմեջ հաղթանակ տարանք, ինչը շատ կարևոր է դերբիից առաջ»,-Մուսլինի խոսքերն է մեջբերում ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Կրասնոդարը» 17 միավոր է հավաքել և 9-րդ տեղն է գրավում մրցաշարային աղյուսակում: Հաջորդ խաղը թիմը կանցկացնի հունիսի 18-ին Կրասնոդարի մյուս «Կուբան» թիմի հետ:

В 13 туре чемпионата России по футболу “Краснодар”, цвета которого защищает нападающий сборной Армении Юра Мовсисян, встретился с “Волгой”.
Уже на третьей минуте счет открыл Мовсисян, затем он стал автором голевой передачи. Это был третий гол армянского форварда за “Краснодар”. Игра закончилась со счетом 4:2 в пользу “Краснодара”.
После матча главный тренер “Краснодара” Славолюб Муслин сказал, что быстрый гол позволил им обороняться и играть низко. “Только во втором игровом отрезке стали прессинговать и действовать выше. У нас не было много моментов, также, как и у наших соперников. Но мы лучше воспользовались своими шансами. Это не самая лучшая наша игра, но главное, что она стала победной. Мы первый раз в чемпионате выиграли два раза подряд. Перед дерби это тоже очень важно”,- слова Муслина передает официальный сайт клуба.
“Краснодар” набрал 17 очков и в турнирной таблице занимает 9 место. Следующий матч команда проведет 18 июня против другой краснодарской командой “Кубани”.