«ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարում է Հայաստանի մարզերում Hi-Line «Մեգա ամառ» ակցիայի մեկնարկի մասին: Ակցիայի շրջանակներում Հայաստանի բոլոր մարզերի բնակիչները, բացի Երևանից, միանալով Hi-Line «Մեգա+» ծառայության անսահմանափակ սակագնային փաթեթներից որևէ մեկին, կստանան հնարավորություն առաջին երեք ամիսներն օգտվել ծառայությունից անվճար: Առաջարկն ուժի մեջ է մինչև 2011թ-ի հուլիսի 15-ը:
«ԱրմենՏել»-ի այս նոր առաջարկն առաջին հերթին ունի սոցիալական ուղղվածություն: Այն ուղղված է ինտերնետից օգտվելու մշակույթի բարձրացմանը գյուղական տարածքներում և մեր հանրապետության ոչ մեծ քաղաքներում` դարձնելով միացումն ավելի հարմարավետ և մատչելի», – նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ակցիայի շրջանակներում Hi-Line «Մեգա+» ծառայությանը միանալու պայմանգիր կնքելուց բաժանորդին անվճար տրամադրվում է ADSL-մոդեմ և չի գանձվում միացման վճարը: Առաջին երեք ամիսների ընթացքում բաժանորդը չի կարող փոխել ծառայության սակագնային փաթեթը, իսկ հաջորդող 9 ամիսների ընթացքում բաժանորդը կարող է վերակնքել իր պայմանագիրը և անցնել դեպի ավելի բարձր արագություն ապահովող «Մեգա+» սակագնային փաթեթ:
Պայմանագրի կնքմանը հաջորդող 12 ամսվա ընթացքում ծառայությունից հրաժարվելու դեպքում բաժանորդը վճարում է «Մեգա+» սակագնային փաթեթի և նույն արագությամբ Hi-Line անսահմանափակ սակագնային փաթեթի համար նախատեսված ամսավճարների տարբերությունը` օգտագործման ժամանակահատվածի համար, ինչպես նաև մոդեմի արժեքը:
Հիշեցնենք, որ «Մեգա+256», «Մեգա+512» և «Մեգա+1024» սակագնային փաթեթներում գիշերային ժամերին, սկսած 01:00-ից մինչև 09:00 կրկնակի անգամ ավելանում է` ինչպես ելքային, այնպես էլ մուտքային ինտերնետ-տրաֆիկի արագությունը:
«Մեգա+2048» ՍՓ-ում մուտքային կապուղու թողունակաությունը կավելանա մինչև 3 Մբ/վ, իսկ ելքային կապուղունը կկազմի 896 Կբ/վ:

«АрменТел» объявляет о старте акции Hi-Line «Мега Лето» в регионах Армении. В рамках акции жители всех регионов страны, кроме Еревана, подключившиеся к одному из безлимитных тарифных планов услуги Hi-Line «Мега+», получат возможность первые 3 месяца пользоваться услугой бесплатно. Предложение действует до 15 июля 2011 года.
«Новое предложение от универсального оператора Армении в первую очередь носит социальный характер и направлено на то, чтобы повысить уровень интернетизации именно в сельской местности и небольших городах нашей страны, сделать подключение к Сети более доступным и комфортным», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
При подписании договора на оказание услуги в рамках акции Hi-Line – «Мега Лето» модем и подключение предоставляются клиенту бесплатно. Первые три месяца абонент не может менять тарифный план услуги, а в течение последующих 9 месяцев может перейти на ТП Hi-Line «Мега+», обеспечивающий большую скорость. В случае отказа от услуги в течение 12 месяцев с момента заключения договора абонент оплачивает разницу тарифов на ежемесячную абонентскую плату между безлимитным ТП Hi-Line и ТП «Мега+» аналогичных скоростей за период пользования и стоимость модема.
Напомним, что в тарифных планах «Мега+256» «Мега+512» и «Мега+1024» в ночное время – начиная с 01:00 и до 09:00 – вдвое увеличена скорость, как входящего, так и исходящего интернета. В ТП «Мега+2048» пропускная способность входящего канала в ночное время увеличена до 3 Мб/с, а пропускная способность исходящего канала составляет 896 Кб/с.